| Little Kid [:x] a întrebat:

Ce ar putea sa poarte un rocker in sezonul cald? Ma refer atat la haine cat si la incaltaminte. Daca iarna poarta bocanci si cizme inalte cu multe sireturi, tinte, etc, atunci vara sau chiar si primavara catre ce s.ar putea indrepta?

Răspuns Câştigător
| lintu08x a răspuns:

Tip : In general camasi, shuzi (adica skate shoes sau skateri), pantaloni de camuflaj sau doar blugi. Niste bratari cu tinte si alte chestii dintr-astea. Un tricou ori negru ori alte culoare fara cine stie ce model pe el (Nu mai fiti fake, oameni, nu trebuie sa te imbraci NUMAI in negru ca sa fii rocker) si nu uita de atitudinea pe masura, e tot ce conteaza. happy
Tipa : unghii rosii/negre, fusta de blug deschis si o geaca de piele (asta daca e vorba de o tipa mai feminina) cu niste sandale cu bretele pana aproape de genunchi sau shuzi. Shuzii sunt cei mai comozi vara.
Sandale de munte sau cum le spun altii - unisex si sa nu uitam de o geaca de piele seara, cand se face mai racoare. Niste lanturi, tinte si poate alte rahatele d-astea si sa nu uitam de rochiile negre si simple la care poti purta lejer orice tip de pantof.

5 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Wow,acum ne studiaţi? That's uh, kinda creepy.
Şi să ştii că sunt mulţi rockeri care nu se îmbracă "rocker-like", nu ţi-ai da seama că-s rockeri în vecii vecilor.Nu totul ţine de îmbrăcăminte, ţine de muzică. Stop with the stereotypes people!

| Little Kid [:x] explică (pentru SongsoftheSabbathSacrifice):

Fie, tine de muzica dar daca tu te simti bine asa imbracat. Am vrut si eu o idee, nu e nevoie sa te agiti. Scuze.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns (pentru Little Kid [:x]):

Nu "mă agit".În fine, ţi-ai primit răspunsuri destul de adevărate deja.

| Giinger a răspuns:

Spre t-shirturi negre, camasi negre cu maneca scurta (nu neaparat negre-pot fi si alta culoare cu insemne rock ), jeansi stramti, tenisi converse(negri)., pantofi cu toc negri si strampi plasa, botine(asta numai la fete). Baietii pot purta si ei un fel de tenisi...geci de piele pe timp de primavara, fuste scurte etc.

| Trend_You_1985 a răspuns:

Http://www.facebook.com/......media/set/ sunt aici tinte o gramada de modele