| unasempliceragazza a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa numi cada parul? si sa fie mai des? imi dati niste idei? dau funda si vothappy

17 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Cum spunea si stress uleiul de ricin, dar mai poate fi o solutie : iti poti spala parul cu urzici; trebuie doar sa le fierbi si te speli cu elewinking sper sa te ajut cu ceva

| Black_Cherry a răspuns:

Parul probabil iti cade din cauza lipsei de calciu sau din cauza folosiri placii prea des.Incearca sa inghiti pastile de calciu si magneziu. Daca iti cade exagerat de mult mai bine mergi la un dermatolog.Ca sa para mai des ai putea sa ti-l ondulezi.

| Catheryne a răspuns:

Eu folosesc fiole Revalid si Petroleum cu ulei de ricin deoarece in urma cu un an am tinut o cura de slabire si mi-a cazut foarte mult par, iar eu nu stiam ce sa mai fac deoarece il aveam ft rar, dar acum il am bogat si sunt extrem de efectul acestui tratament recomandat de un medic. Le gasesti in aproape toate farmaciile. Eu la inceput administra o fiola de revelid in fiecare zi apoi imi masam parul timp de 5-10 minute, apoi dupa vreo 2-3 luni foloseam cate 4 fiole pe saptaman, recomandabil dupa ce-ti speli parul. In ceea ce privesti uleiul de ricin, acesta se administreaza inainte de a-ti spala capul, te poti folosi de o bucata de vata pentru a-l pine pe par, atat la radacina, cat si la varfuri si la fel se maseaza cateva minute la radacina, apoi se lasa 3-4 ore, dupa care se spala parul. Inainte de acest tratament am folosit tot felul de masti, dar fara nici un rezultat. Acum insa sunt ft multumita de parul meu. In speranta ca ti-am putut fi de ajutor.

| Loly a răspuns:

Tunde-te cheala. Daca o sa mai ai problema asta lasa.Si cand o sa-ti creasca iar o sa ai un par jos palaria. smug

| Ioana2012J a răspuns:

Foloseste otetul de mere... se maseaza zonele unde cade parul de mai multe ori pe zi. Si spala-te cu Clear. Da rezultate crede-mawinking De asemenea, am auzit si ca uleiul de ricin e f bun. Se pune pe o vata si se freaca puternic la radacina firelor de par. Peste noapte parul trebuie sa fie acoperit obligatoriu. Dimineata, se clateste foarte bine.
Succes!

| bellaellaella a răspuns:

Si eu am avut astfel de probleme. Personal nu mai folosesc de aproape 2 luni sampon de cumparat... ci ma spal cu un sampon natural facul in casa din 3 galbenusuri de ou amestecate cu cate 3 lingui din fiecare dintre urmatoarele tincturi pe care le poti gasi la farmacia de produse naturiste: de brusture, mesteacan, urzica si ardei iute si cateva picaturi de lamaie. Se amesteca bine si se foloseste exact ca si samponul de cumparat, insa se insista supra clatirii care necesita de 2 ori mai multa limpezire. Pot sa spun ca nu e nici o diferenta intre spalarea cu detargent si cea cu produse naturale, in afara faptului ca stiu ce pun pe par si nu e detergent happy. Poti sa incerci si tu o cura. happy Deasemeni, pentru un par mai sanatos, iti recomand sa iti faci cate o masca din 2 gabenusuri de ou amestecate cu 2 linguri de ulei de parafina si ricin la radacina, lasat 1-2 ore si apoi spalat normal si limpezit cu suc de lamaine sau otet diluat in apa. Succese!

| xcandyoyo a răspuns:

Pai cand faci baie clateste-te cu apa rece dar si calda...asa o sa ai mai mult volum.ca sa nu-ti mai cada parul des? poii eu ma pieptan mai rar si nu schimba coafura des.adk eu stau cu parul prins pana seara si apoi imi scot puful sa ma pieptan. funda? plzz

| roxanik_6709 a răspuns:

Pentru aceasta problema sunt mai multe soltiihappyiata cateva dintre elehappy :tratament s.au sunt sampoane de par anti-caderehappy. incearca.happy

| stress a răspuns:

Uleiul de ricin e cel mai bun. uite aici niste comentarii pe un site: http://www.kudika.ro/comentarii/articol/4083/ulei-de-ricin.html

| lila36 a răspuns:

Pai nu poti face nimic pana la urma tot o sa iti cada

| Anndreii a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te speli cu acelasi sampon mai mult timp nu 2 zile si dupa aia altu, ASTA PT A NU MAI FACE MATREATA SI A FII MAI DES. Ca sa nu iti cada parul te ducu la o farmacie si intrebi de o solutie pentru par... O sa iti recomande farmacista.

| Puchi a răspuns:

Uleiul de ricin de 3 ori pe saptamana timp de o luna. Si daca intinzi pe varfuri o sa ai si un luciu natural. happy

| Puchi a răspuns:

Apropo,se lasa doar o jumatate de ora la temperatura camerei. Nu lasa peste noapte, risti sa pierzi par mult la spalare. Iti spun ca am facut scoala de hairstyling. Eu am parul mult mai des si plin de volum, folosesc uleiul de ricin si la gene si le am destul de lungi si intoarse.Bafta!

| Sylvyutza_6230 a răspuns:

Poti sa iti dai ca ulei de ricin! este ff bun pentru par si te va ajutawinking se gaseste la farmacie:*

| TaiTaiTai a răspuns:

Hei. Uleiul de ricin ajuta contra caderii parului si indesire dar ai grija cum il folosesti. In cantitati mici si rar...cam de 2 ori pe saptamana aproximativ. Sper ca te ajuta! :*

| TaiTaiTai a răspuns:

Hei. Uleiul de ricin ajuta contra caderii parului si la indesire. Ai grija cum il folosesti in cantitati mici si de 2 ori pe saptamana aproximativ. Sper ca te ajuta! :*

| TibsMD a răspuns:

Pentru prima intrebare zic ca ar trebui sa folosesti niste produse pentru caderea parului(sunt chiar si pastile). Cat despre parul des, esti pregatita sa te razi in cap ca sa ai parul des?