| Ava1231 a întrebat:

Ce arde parul mai rau... placa sau uscatorul?
Eu am parul ondulat in mod natural dar imi place sa il fac cu placa/uscatorul pentru ca se indreapta. In acelasi timp vreau sa il pastrez lung si sanatos(fara varfuri arse). Cum pot face asta? Cum sa il fac sa nu se arda desi il aranjez o data la 2 zile?

Răspuns Apreciat de Editori
| JustDeedee a răspuns:

Placa arde mai tare părul decât uscătorul. Poți folosi un spray cu protecție termică pentru păr de fiecare dată înainte de a-l face cu placa. Îl protejează totuși în mare parte. Folosește produse, cum e balsamul, măștile de păr și un șampon bun pentru a-l avea cât se poate de mătăsos și probabil nu vei mai fi nevoită să îl tot aranjezi o dată la 2 zile.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bricheta!

| Frank51 a răspuns:

Stai că nu mă prind, tu îți îndrepți părul cu uscătorul?

| Ava1231 explică (pentru Frank51):

Da, nu se îndreaptă 100% gen cum ar fi cu placa, dar se îndreaptă destul de ok si sta fain

| Adrian5575 a răspuns:

Amandoua ard parul daca nu sti sa le folosesti.

| Cosmin89321 a răspuns:

Caldura in general iti distruge parul, daca folosesti uscatorul pe aer rece, sau un prosop iesi cel mai bin, dar dureaza ceva mai mult sa l ususci asa

| margota a răspuns:

Placa!
evita si uscatorul, lasa-l sa se usuce natural si aplica pe varfuri lotiune pentru protectia termica cand il intinzi