| illloveyouforever a întrebat:

Ce as putea face sa slabesc?big grin
Am 39, 5 kg, 13 ani si 1, 55.
Nu vreau sa slabesc in greutate ci doar in zona picioarelor si a abdomenului unde s-au depus ceva colacei de >grasime:".
Abdomenele ajuta cu ceva pentru slabit in zona abdomenului?
De saptamana asta o sa merg la cate 2 cursuri de sport pe zi:
aerobic cu bile si zumba.(fiecare in cate o zi diferuta). Este indicat sa merg?

Ps: nu ma pot abtine din mancat de >ciocolata:" sunt zile in care mananc 5 bucatele de ciocolata, altele in care nu mananc deloc, dar in medio o bucatica de ciocolata pe zibig grin

4 răspunsuri:
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Esti nebuna

| Weeedha a răspuns:

Este indicat, iar 5 bucatele de ciocolata, chiar nu este o problema! Pentru picioare frumoase, mergi la Kangoo jumps! big hug :*

| 孫燕姿 a răspuns:

Abdomenele te ajuta doar daca adopti si un mod de viata mai sanatos. Incearca sa bei foarta multa apa, sa reduci dulciurile(daca spui ca nu poti sa te abtii, incearca dreptata), mancarurile fast food, prjelile si sa nu mananci seara, sa spunem dupa 7.30, mai ales dulciuri! Poti manca 1 rand de ciocolata dimineata, o bombonica la pranz si cam atat...
Iar dieta trebuie sa fie completata de sport. Nu este nevoie sa mergi la sala, poti sa faci si singura acasa. Poti da drumul la muzica si sa faci niste exercitii (pentru idei http://www.youtube.com/watch?v=f5RXxmdCwlY). Poti sa alergi in jurul blocului de 2-3 ori, dar fara sa faci pauze pana nu ai facut o tura completa de bloc.
Si mai ai nevoie doar de un element: MULTA AMBITIE. Stiu ca nu-i usor, va fi putin greu la inceput, dar dupa ce te vei obisnui, vei vedea ca-ti va fi mult, mult mai bine. Vei avea mult mai multa energie(:

MULT SUCCES!

| Madutsa_5325 a răspuns:

Pentru 13 ani si inaltimea ta nu esti deloc grasa. Am o prietena care are 1 57 m si 44, 5 kg...si nu pare ca este grasa...