| SecretKiss a întrebat:

Bunaaaaa! cum pot sa slabesc in zona abdomenului si a picioarelor fara sa fac muschi (de la : abdomene, genoflexiuni fac muschi in zona >abdomenului)- nu vreau asta. Ce mancare sa mananc si ce exercitii extrem de eficiente sa combin cu alimentatia, pentru a slabi macar 5 kilograme cat mai de curand (2 luni)... Funda cele mai explicite si oarecum "simple" exercitii de slabit si alimente care ard grasimile.

1 răspuns:
| karmymicha a răspuns:

Eu stiu doar ca alergatul sau daca nu esti antrenata mersul repede in mod regulat ajuta.Ideea este sa transpiri f.mult.incearca zilnic, o jumatate de ora.Si bea cel putin 2 l de apa pe zi. Exercitiile gen genoflexiuni sau cele care solicita muschii ajuta doar la intarirea muschilor dar nu si la eliminarea grasimii.Despre alimentatie nu pot sa iti dau vreun sfat pentru ca eu mananc orice, dar merg mult pe jos si am o figura echilibrata(zic eu). Succes si 1, 2, 3,in pas alergator!