| SecretKiss a întrebat:

cum pot sa slabesc in zona abdomenului si a picioarelor fara sa fac muschi?(de la : abdomene, genoflexiuni fac muschi in zona >abdomenului)- nu vreau asta. Ce mancare sa mananc si ce exercitii extrem de eficiente sa combin cu alimentatia, pentru a slabi macar 5 kilograme cat mai de curand (2 luni)... Funda cele mai explicite si oarecum "simple" exercitii de slabit si alimente (banale) care ard rapid grasimile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Nu iti trebuie niste exercitii specifice pentru a slabi in zona abdomenului si a coapselor (cred ca la coapse ai problema, nu la picioare). Pentru un abdomen plat si pentru niste bulane competitive iti recomand cat mai multa miscare care sa iti fie la indemana : bicicleta, role, plimbari lungi in pas alert cel putin 2 ore zilnic. Daca asculti muzica la tine in camera, nu asculta muzica ci danseaz-o! Dansul este un extrem de eficient si convenabil exercitiu de slabit si tonifiere fizica. Schimba-ti obiceiurile alimentare : manaca orice, dar putin si des si la ore regulate. Mancatul cu cap nu ingrasa! Seara, in loc de cina baga niste fructe sau un iaurt sau un pahar de lapte in loc de mancare gatita. Crontzane un mar sau cojeste o portocala cand te racaie foamea si nu este inca ora mesei. Nu baga in tine sticksuri, chipsuri sau alte crantzanele. Renunta o perioada la dulciuri ocazionale ( bomboane, ciocolata, batoane gen Mars sau Snickers). Mai bine o placinta cu branza in loc de masa de pranz. Esential, pentru slabit, este sa consumi mai multe calorii decat bagi in tine. Altfel, caloriile neconsumate vor fi depozitate de catre organism sub forma de grasimi (ca masura preventiva pentru o eventuala foamete viitoare laughing exact acolo unde ai probleme, adica pe burta si pe coapse. Miscare, miscare, miscare si papa bun asta e solutia. Bafta! Si, era sa uit, nu exista alimente care sa arda grasimile. Numai activitatea fizica (miscarea) arde grasimile. Sanatate maxima iti doresc!

2 răspunsuri:
| DaddySGirl a răspuns:

Daca esti grasa,mai intai slabesti, apoi faci muschi.
Pa, pa!

| affoh a răspuns:

Nu exista o mancare pentru a slabi intr-o anumita zona a corpului. Pentru a slabi fara a face muschi sunt exercitiile de tip aerobic. Consulta un nutritionist cel mai bine si un antrenor de fitness.