| Aldutssss31 a întrebat:

Ce ati face daca ati arata foarte urat? Am 18 ani și arat foarte naspa.Inainte eram grasa iar acum am slabit, dar am sanii lasati, burta naspa si piele lasata pe maini.De parca nu erau de ajuns doar astea,am nasul mare, dinti galbeni si strambi, par rar...adică ma intreb de ce trebuie sa fiu eu ghinionista sa le am pe toate? Stiu ca oricine are un defect, dar la mine sunt multe...probabil ar costa cat un apartament toate interventiile.Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.In primul rand invata sa te iubesti si sa te respecti asa cum esti si toate defectele astea nu o sa ti se mai para cele mai oribile chestii din lume. In al doilea rand,daca nu sunt bani pentru interventii (de exemplu dentist),ti-as recomanda sa te apuci de exercitii fizice la modul serios (nu trebuie neaparat sala,poti merge la alergat, exercitii calistenice sau te poti uita pe Youtube la workouts si sa repeti si tu). Cat despre par, incearca sa te duci la un salon sa gasesti o tunsoare care sa se potriveasca mai bine (de exemplu daca ai parul rar poti apela pentru o tunsoare putin mai scurta, in scari, care sa dea volum, un breton poate incadra fata mai bine si distrage privirea de la nasul tau), poti lua si niste vitamine si poate si o schimbare de culoare te poate avantaja (nu costa mult). Cat despre dantura, daca nu iti permiti aparat dentar si o albire profesionala, poti incerca benzile de albire din comert, se lipesc pe dinti, astepti 30 minute si le indepartezi, functioneaza destul de bine si nu sunt scumpe.Nu trebuie sa investesti banii pe un apartament, mai ales daca nu sunt fonduri, poti apela la mici trucuri. Invata sa te imbraci si mai bine de exemplu. Nu scump, dar cu mai mult gust. Si, repet, iubeste-ti corpul si mintea. Te pup.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma sa stii ca am foat blestemat sa nu am familie ci parte de curvè la orice pas, dar nu ma plang ca restul dc nu au partenera sau frica ca moare cu sula in mana. Dao in plc de viata sant chestii diferite care le poti face

| Violleta2022 a răspuns:

Te apuci de sport, ca sa intinzi pielea, prin tonificarea muschilor.
Te tunzi ca sa nu mai apari ca ai parul rar (fiindca un par lung si rar, arata naspa rau).
Dintii galbeni se pot albii daca te speli serios pe ei, macar dimineata si seara, cu o pasta de dinti peste care presari bicarbonat de sodiu.
Uita de interventiile chirurgicale cand nu esti avut si nu ai cu ce sa le platesti, fiindca 99% din populatia globului nu apeleaza la bisturiu sa-si corecteze corpul, ci la sport, hrana sanatoasa, iesire in aer liber si viata sociala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mi-ar păsa deloc.

| zilog a răspuns:

SATANA DIAVOLUL a băgat în capul tău aceste prostii
in primul rând mergi la un preot și spune-i toate lucrurile astea
sa vezi ca nu sunt de la tine ci Dracul țî-le-a pus în cap!

Apoi iti iei pe unul cu 10 ani mai mare de cât tine tot timpul spui ca ai cu 10 ani mai mult de cat ai si atunci os a te creada lumea frumoasa
de exemplu tu ai acum 20
spui ca ai 30
si gata s-a rezolvat toata treaba intr-o singura secunda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci sport vei rezolva problema cu pielea lăsată, urâtă poate așa te vezi tu, in ochii altei persoane poți fi un îngeraș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneai in una din întrebările tale că ai născut...
Dacă tu le vezi defecte, alții cum ai vrea să le vadă?
Fii fericită, viața e scurtă.

| ReZiSTorr a răspuns:

Mai bine ai trimite o poza cu tine sa ne dam si noi cu părerea.Frumusetea este trecătoare si nu știu când o sa învețe și fetele asta.Am avut iubită și nu pot sa o numesc grasă dar avea câteva kilograme în plus si nu m-a deranjat deoarece caracterul ei era peste multe fete care "arata" bine.Nu trebuie sa ai complexe.Cine te iubește cu adevărat îți acceptă toate defectele

| Amali23a a răspuns:

Sincer trebuie sa ai ambitie, practica mult sport, la par cred ca ar fi bine ca iti cumperi un sampon special pentru parul rar, nu sunt sigura dar interrseazate, nu trebuie sa fi perfecta simte-te bine in pielea ta.