| Blueberry145 a întrebat:

voi merge in Romania pentru o saptamana ( locuiesc in Londra ). si ma gandeam sa incep sa imi fac bagajul. acesta este doar un rucsac. va rog sa imi dati niste idei. cam cate bucati din fiecare tip de imbracaminte sa imi iau? sunt fata si am 14 ani. ma voi duce la bunicamea asa deci nu trebuie sa imi iau sampon, pasta de dinti, etc,. pentru ca are ea. si cel mai mult ma intereseaza cate haine sa imi iau. pot folosi si masina de spalat acolo. DECI. cate bucati din fiecare sa imi iau cu mine. de exemplu 3 perechi de blugi, etc P.S : toate trebuie sa incapa intr-un rucsac

6 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Depinde ce ti-ai propus sa faci. Daca vrei sa faci doar plimbari prin parc, fara alergari sau prea mult sport ai putea sa iti iei cam 3-4 perechi de blugi. Daca esti o fire mai sportiva iti recomand vreo 2 perechi de training-uri si mai ales runneri sau adidasi comozi. Ceva haine groase si cel putin o caciula sunt mereu bine-venite in caz de congelare,iar in caz ca soarele se va mai intoarce si inspre noi, ceva haine lejere, pantaloni scurti, tricouri scurte ar trebui sa aiba un loc in rucksacul tau. Oricum, toate acestea depind de cateva lucruri:marimea rucksacului si zona in care sta bunica ta (munte/campie/plajasmug). Daca pui putina imaginatie si incerci sa elimini tot ce nu ar trebui sa se afle in rucksac nu vei avea nici o problema in legatura cu bagajul.Multa bafta si distractie placuta!

| Blueberry145 explică (pentru Catalin970):

Mersi pentru informatiile detaliate. big grin da, sunt sportiva, si bunicamea sta la munte big grin

| Catalin970 a răspuns (pentru Blueberry145):

Pai eu stau in Oradea si acum temperatura e de un grad...nu chiar vreme de plajalaughing.Cel mai bine ar fi sa urmaresti pe net informatiile meteo din zona in care sta bunica ta si sa iti adaptezi bagajul pe parcurs. Daca pot sa te mai ajut cu ceva te astept cu un reply sau un mesajbig grin

| xPuffy a răspuns:

Daca bunica ta sta la munte i-ati niste haine groase dar si o jachetuta subtire.Nu sti cand se poate incalzi vremea.

| AnnnnnaXD a răspuns:

Ai grija sa-ti iei multe haine groase pentru ca aici e foarte frig. Poti sa-ti iei 2-3 perechi de blugi, colanti ca sa-i porti sub pantaloni, 3-4 bluze, un hanorac si o geaca groasa.