| LanguageMaster a întrebat:

Ce avantaje au hainele din mătase și in spre deosebire de celelalte materiale?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hainele de bumbac sunt cele mai indicate.

| Nouvel a răspuns:

Vorbind de matasea naturala,
"Tesatura de matase este moale si rezistenta, are un luciu minunat si este izolatoare atat importiva frigului cat si impotriva caldurii. Matasea poate prelua umiditate pana la maxim 40% din greutatea sa fara sa o simti ca este uda sau fara sa-si piarda calitatile izolatoare. Nu se sifoneaza usor si datorita compozitiei firului se preteaza a fi colorata in cele mai frumoase culori. Structura si proprietatile tesaturilor din matase nu permit fixarea si dezvoltarea acarienilor (fiind ideala pentru confectionarea lenjeriilor de pat pentru persoane ce sufera de alergii), nu creaza alergii la nivelul pielii."
https://stilultau.ro/blog/ce-este-matasea-naturala-si-cum-se-obtine/