| ela_9708 a întrebat:

Ce blugi, bluze, geci, cizme.se poarta anul acesta...site-uri cevabig grin. fundita:*:*

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Buna, Ela. Sezonul acesta avem voie sa fim foarte indraznete, atat in ceea ce priveste vestimentatia si texturile pe care le alegem cat si in privinta modelelor de cizme sau pantofi. In acest sezon nu trebuie sa lipseasca din garderoba ta accesoriile: http://www.divahair.ro/......_2010-2011 si bluzele de acest gen: http://www.divahair.ro/tendinte/trend_report:_bluzele_sezonului_rece. In legatura cu incaltamintea, ai de ales intre botine decupate, cizme lungi pana peste genunchi sau cizme cu multa blana. Pentru mai multe detalii poti accesa linkul: http://www.divahair.ro/......10_-_2011. Un gand bun, Elena.

4 răspunsuri:
| Delee a răspuns:

Http://www.intrefete.ro/fashion/poze-fashion te poti inspira direct de la cititoare sau iti poti pune propriile poze fashion(cu tine)
si mai am asta http://www.ceimbracazi.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Elahappy
O singură culoare din cap până-n picioare

Spre exemplu, sezonul toamnă-iarnă 2010 este "cald", "armonios", întors către anii ’50 - fustele cloş puţin sub genunchi - şi anii ’90 - cojocul, plus o revenire în zona de folk.

Purtaţi indiferent de vreme şi ocazie, blugii trebuie scoşi din garderobă. Asistăm la revenirea asumată a minimalismului pe podium. De altfel, curentul deceniului.

"E penibil. Un singur brand l-a mai folosit, «Periplu prin America», cu tenişii aceia albi, dacă vi-i mai amintiţi", este de părere Alin Gălăţescu.

PANTALONI. Designerii spun că, în sezonul toamnă-iarnă 2010, se poartă pantalonii lejeri, care lasă se vadă glezna.

CULORI. Roşu, gri, negru, alb. Este anotimpul obsesiei faţă de bej. "Este pentru prima oară în foarte mulţi ani când tendinţa este monocromia şi, anume, te poţi îmbrăca din cap până în picioare într-o singură culoare şi să fii în trend", a mai precizat Alin.

UMERI. Agnes Toma a conceput pentru acest sezon umeri la paltoanele sale, urmând volumul şi folosindu-se de blana falsă, un accesoriu extrem de puternic, utilizat cu predilecţie de Chanel.

FUSTE. Lungimea potrivită este puţin peste genunchi, drepte, cu puţin volum. Influenţa anilor ’50 este dată de modelul cloş.

MANTOURI. Sunt elementul din top pentru acest sezon, care este caracterizat de Alin Gălăţescu ca fiind unul "outdoor" - contează mai mult ce ai pe tine, decât pe dedesubt. Din categoria "outdoor" e cojocul sub forma unor geci de tip "bombardier", ce se poate prinde cu o curea lată.

IMPRIMEURI. Tenta computerizată a imprimeurilor vine din era minimalismului asumat, în care totul se digitalizează. O zonă agresivă rămân imprimeurile tribale năucitoare. Dantela este apreciată.

ÎNCĂLŢĂMINTE. Cizmele sunt peste genunchi, botinele până la gleznă şi foarte multe nuanţe de arhitectură acolo unde se poate lucra. Sper ca te-am ajutat.:*

| raduconstantin11 a răspuns:

Poti vedea aici http://haineshop.cabanova.com/

Sunt foarte bune, sper sa te ajute

| DontAsK a răspuns:

Http://www.redcarpet-fashionawards.com/......press-day/ ...bineinteles ca nu vei avea bani de asa ceva, dar gasesti ceva asemanatorin magazine.sau poate...in dulap:)