| anonim_4396 a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba o fata ca sa fie model/fotomodel? In afara de problemele de piele( acnee, celulita, vergeturi), inaltime.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Trebuie sa fie o persoana cat mai inalta, de la 170 cm in sus (in caz daca vrea sa si defileze pe podium, nu doar sa fie fotomodel), frumoasa, cu un corp armonios, bine proportionat, energica, increzatoare in fortele proprii, fotogenica, telegenica, ambitioasa, punctuala, hotarata, serioasa, carismatica, simpatica, comunicativa, ca s-o placa si designer-ii, s. a. m. d. Cu cat are mai multe calitati, cu atat va avea mai mult succes, si va fi tot timpul in topul preferintelor designer-ilor si fotografilor.

| hippiemuslim a răspuns:

Depinde de casting. Te-ai gandit sa cauti singura? Sigur gasesti.

| Sol27 a răspuns:

Pai eu cred ca carisma, o figura draguta, un corp frumos in jur de 90-60-90 inaltime peste 1, 70, trebuie de asemenea sa fi fotogenica si in primul rand sigura pe tine

pup:*

| LoV3iNTheAiR a răspuns:

Sa aiba dintii drapti fara carii sau alte defecte vizibile; sa aiba in general o fata mica; sa aiba parul cat de cat des...si cel mai important sa fie fotogenica si telegenica.happy Eu vreau sa ma fac model si am aceste calitati