| Unicooorn2001 a întrebat:

Vreau sa devin model, dar ma vor primi daca am celulita si vergeturi? De cand sunt mica vreau sa fiu model.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu vergeturi ta, cu celulita nu. Scapa de ea ca nu e asa greu. La cate solutii exista pe internet, e mai greu sa alegi intre ele decat sa gasesti

| deeeaqq a răspuns:

Întreab-o pe https://www.tpu.ro/utilizator/abkgxu, e fotomodel cică.

| Panteraa a răspuns:

Sunt multe criterii de selectie si sunt foarte stricti. Nu ajunge oricine acolo. In primul rand trebuie sa ai inaltimea (cred ca cel putin 1, 70 daca nu mai mult). Modelling-ul necesita perfectiune. Nu vreau sa iti spulber sansele, dar cu celulita si vergeturi nu prea ai sanse. Incearca sa scapi de aceste imperfectiuni si poti sa incerci.

Răspuns utilizator avertizat
| SemperPrimoris1992 a răspuns:

Bineinteles...modelling-ul este pentru fetele cu celulita si vergeturi.
Cine spune altceva este invidios...nu pune la suflet asemenea rautacisme
:*

| Unicooorn2001 explică (pentru SemperPrimoris1992):

Esti sarcastic/a asa-i?laughing

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru Unicooorn2001):

Nu... prefer sa vad o fata zdravana, bine cladita chiar si cu celulita, decat sarmanele alea anorexice care de abia mai stau in picioare.
Si cica asa e sexy.ala e etalonul pentru fata "model" si "sexy".vai de capul nostru.

Nu e nevoie sa fii model pentru Victoria's Secrets, si nu e nevoie sa fii anorexica pentru asta. Uita-te la Kate Upton.are niste solduri...si am vazut multe poze in care avea si ceva burtica.cu toate astea e super cautata si apare in pictoriale mai mereu.

Sfatul meu : Antrenament fizic! Tonifiaza ceea ce ai, nu incerca sa slabesti, nu are sens. in schimb, poti sa-ti modelezi corpul in asa fel incat sa fii extrem de sexy.

| Elenna09 a răspuns:

Hei. Nu te vor primi daca ai celulita si cu atat mai putin vergeturi. Incearca sa scapi de Kg in plus si de vergeturi, si dupa du-te la o sedinta de model-ing sa vezi daca te primesc. sper ca te-am ajutat happy

| Unicooorn2001 explică (pentru Elenna09):

Si cum scap de ele?

| Elenna09 a răspuns (pentru Unicooorn2001):

Pai de kg in pluus poti scapa prin inceperea programului de sport( aici se includ abdomen, fese, muschi, ma intelegi tu) si de vergeturi, te duci la un medic dermatolog, el iti va prescrie o reteta, si tu trebuie sa iei aceea crema care ti-o da de la o farmacie, dar AENTIE: te duci la o farmacie care are LABORATOR! sper ca te-am ajutat happy