Ce completează o ţinută seducătoare de sărbători?

Luna decembrie este la doar o săptămână distanţă şi deja ne gândim la ţinutele pe care le vom purta la petrecerea de Crăciun sau la cea de Anul Nou. Indiferent că este vorba de ţinută de zi sau o rochie elegantă de seară completate de bijuteriile corespunzătoare, parfumul este nota finală care completează ţinuta de sărbătoare.

Parfumurile pot fi de mai multe tipuri, începând cu tradiţionala sticluţă cu apă de parfum până la parfumuri solide, spray sau loţiuni. Un parfum trebuie aplicat în primul rând în zonele de puls ale corpului cum ar fi încheietura mâinii sau la baza gâtului. De asemenea, parfumul poate fi aplicat foarte discret şi pe păr pentru a accentua eleganţa şi prospeţimea femeii care îl poartă.

Dacă pe timpul verii utilizăm mai des parfumuri fresh, cu arome mai uşoare, în anotimpul rece este recomandată utilizarea unor esenţe mai dulci de parfum. Astfel, esenţele de portocale roşii, flori de magnolie sau de zmeură şi flori de Osmanthus sunt recomandate pentru anotimpul friguros şi cu siguranţă vor deveni detaliul final al unei ţinute desăvârşite de sărbătoare. Noul parfum în ediţie limitată Celebration adaugă la aceste arome, note de lemn de cashmere şi ambră, care se vor potrivi perfect cu orice combinaţie de îmbracăminte am alege.

Farmec.ro

30 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca o coafura frumoasa si arangata conteaza foarte mult.

| IMC90 a răspuns:

O burta de la bere laughing

| IMC90 a răspuns:

P.S: parfumul se aplica pe piept, pe gat, la incheietura mainilor si in spatele urechilorwinking

| BiuL a răspuns:

Un zambet din suflet big grin Imi place ca de sarbatori oamenii sunt mai eleganti, dar si mai fericiti, calmi si parca mai buni. Atitudinea e cea care completeaza o tinuta de sarbatoare.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Atitudinea.
*-*

| Încrucişătorul a răspuns:

O imbracaminte de craciunita.

| Shimax a răspuns:

Eu cred ca o atitudine, un look, un parfum nou si interesant placut tuturor si accesorii.

| faramatania a răspuns:

Ce ar completa o ținută seducătoare de sărbători? Tot un parfum.Eu aș alege Moschino I Love Love, care deși e un parfum fresh, cred eu că are legătură cu anotimpul sărbătorilor de iarnă, și poate chiar cu o întâlnire irezistibilă și de succes cu un Ghivenchy π.O părere și atât, și dacă tot vorbim de seducție, cam aceasta ar fi completarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atitudinea completeaza o tinuta.
Poti fi imbracata intr-o rochie cu o croiala simpla, atitudinea e totul. Ea face diferenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Sănduțța a răspuns:

Personalitatea

| Sănduțța a răspuns:

Manichiura festiva, unghii seducatoare, ma rog.

| Madallina3 a răspuns:

O manichiura festiva, pedichiura atragatoare si tunsoare draguta.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca o coafura simpla, niste accesorii, o manichiura eleganta si un parfum ar fi ideale happy

| amytzzu2000 a răspuns:

Pai...niste accesorii la moda, pedichiura, manichiura, o freza de invidiat, haine noi si dragute, si un parfum care lear putea bifa pe toate happy

| Teooooooo a răspuns:

Pielea proprie

| annytzatza a răspuns:

Un parfum seducător.

| Theodora292001 a răspuns:

Parfum frumos, sa fii aranjat, o caciulita sexy, o camasa sexy!

| GMVBOSS a răspuns:

Ochi frumosi, de atat ar fi nevoie.

| MyleyCyrus10 a răspuns:

Heey happy Pai eu zic ca... dintr-o tinuta nu trebuie sa lipseasca o coafura frumoasa si bine facuta! In al 2 lea rand este important si cum te imbraci.Eu as prefera de sarbatori o rochita draguta,dar nu foarte costisitoare,colorata "viu" happy Trebuie ceva simplu,pentru ca simplitatea este cea mai frumoasa parte aunei femei happy Nu foarte mult machiaj,pentru ca evident suntem foarte activi de sarbatori si avem sansa sa transipram (dansam,mancam,din nou dansam). Tinuta mea perfecta ar fi : - Parul ondulat si lung -o bentita cu un trandafir rosu in cap - Machiata : Rimel,gloss de buze, bej la ochi. - O rochie scurta, bej-galbuie, cu bretele. -O curea neagra - Dres, culoarea pielii -pantofi cu toc negrii cu cate o fundita mica rosie happy

Va place? :*

| minniemouse1312 a răspuns:

O tunsoare frumoasa, o manichiura la fel, accesoriile si personalitatea.

| Oana04 a răspuns:

Parfum,accesorii,coafura,manichiura,pedichiura

| REKcode a răspuns:

Tunsoare,haine unice, speciale, o mireasma imbietoare a parfumului si accesorii

| LoveandOther a răspuns:

O lenjerie sexy

| Pnk a răspuns:

Machiajul si accesoriile perlatehappy

| SteeRYoSs a răspuns:

O tunsoare frumoasa, manichiura, accesorii

| elemydya a răspuns:

O coafura speciala...ce induce senzualitate big grin

| Danellu04 a răspuns:

Un parfum seducator si ca si accesoriu o jartea sexy rosiesmug

| Dpccristi a răspuns:

Parfumul