| Neajutorat a întrebat:

Ce crema de cosuri credeti ca m.ar ajuta sa scap de ele?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maskrym, Bioderma Sebium Global, Duac gel ( daca ai foarte multe, imflamate - acnee mai pe scurt )
E important sa folosesti si un gel de curatare pentru ca apa nu e suficienta pentru a elimina sebumul, impuritatile, ingredientele cremelor care n-au fost asimilate de ten. Iti recomand Balea med ultra sensitive waschgel, este bine formulat ( fara iritanti ) si costa doar 10 lei in DM.
https://www.dm-drogeriemarkt.ro/

Tine cont si de cateva reguli ca sa nu mai ai probleme cu acneea :

Este foarte important sa nu-ti " spargi" cosurile pentru ca doar raspandesti bacteria si cosurile se vor inmulti, clar nu-ti doresti asta. In plus, poti sa-ti produci cicatrici sua pete post acnee.

Acele cicatrici iti apar probabil pentru ca-ti spargi cosurile incorect ( aceasta actiune trebuie executata de o cosmeticiana priceputa ). O data ce s-a format cicatricea, orice produs cosmetic este ineficient. Exista tratamente care ajuta la ameliorarea acestora : peelinguri chimice, injectii de umplere ( fillere ), dermabraziune ( dermasweep, microdermoabraziune ), laser fractional, terapie pentru stimularea colagenului ( dermaroller sau dermapen ) - aceste tratamente au efect diferit de la o persoana la alta, in functie de profunzimea cicatricilor.

Trebuie sa ai si o alimentatie cat mai ok : fara snacks-uri, lapte ( eu am observat ca daca beau lapte a doua zi deja imi apar pustule ), cafea, sucuri accidulate sau cu zahar adaugat, carne de porc, conserve, ciocolata, prajeli etc si sa mananci cat mai multe fructe si legume.

Schimba cat mai des fata de perna, o noapte foloseste-o pe o parte, o noapte pe cealalta si dupa la spalat. Prosopul de fata trebuie schimbat des sau poti sa-ti iei prosoape de hartie, cele de la Clever sunt mai groase. ( le gasesti in bila )

Cura-ti bine tenul de doua ori pe zi, foloseste un gel de curatare bland care sa nu dezechilibreze bariera naturala a pielii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html Gerovital are niste produse de calitate. Cred ca asta te-ar ajuta.

| Ginu a răspuns:

Eu folosesc Erythromycin si ma ajuta.

| Babygirlll29 a răspuns:

Maskrym e foarte buna ma crede ma