| anonim_4396 a întrebat:

Ce crema e recomandata celor cu calcaiele tare uscate?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incercati cu crema Keritogen, este foarte buna pentru tipul dvs de calcaie.

| fabiola a răspuns:

Dupa o baie fierbinte cu sare de mare, grunjoasa foloseste balsamul de galbenele si propolis dupa o reteta de Maria Treben.

| clau44 a răspuns:

Eu îţi recomand ca şi asistent medical Balsamul pentru călcâie de la Maria Treben (nu depăşeşte 5 lei), dar are efect foarte rapid şi deoarece şi eu îl folosesc des! În plus este bun şi pentru crepăturile din călcâie sau dintre degetele picioarelor şi la crepaturile de la degetele picioarelor. Eu am folosit-o şi sunt încântat de acest balsam, şi îl voi mai cumpăra oricând voi avea nevoie, o sa mai cumpăr încă 5 cutiuţe cu Balsam!

| ambutisare a răspuns:

Ei bine poti folosi Foot Works de la Avon. Crema emolienta pentru calcaie: imbunatateste pielea uscata/aspra in 24 ore hidratand-o in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crema de zahar ars. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
După ce le ții în apă călduță cu ulei (poți și cel alimentar de floarea soarelui), aplici o mască, cureți și apoi folosești o cremă de călcâie foarte grasă și emolientă.
Poți găsi astfel de preparate la farmacie, Plafar, cataloage cosmetice cu circuit închis.
Sănătate și călcâie hidratate.
Pa, pa.