| anonim_4396 a întrebat:

Ce creme hidratante pentru față folosiți?

12 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Nivea.O folosesc de 2 ani si pana acum nu m-a dezamagit.Ti- o recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bioderma Sensibio Light este crema care nu-mi lipseste niciodata, o tot recumpar de mai bine de 5 ani. laughing Imi mai place de la Gerovital Derma + crema dermoreparatoare (repara si hidrateaza foarte repede pielea ) si emulsia hidratanta-matifianta ( in primele 30-60 minute de la aplicare imi simt tenul mat ( tenul meu e normal ) dar dupa dispare efectul, are ca al 2-lea ingredient niacinamida care face aceasta crema foarte potrivita pentru tratarea cosurilor si petelor post-acnee, ofera luminozitate tenului si cafeina din produs te ajuta daca ai ochii umflati )

| lolyanna a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da da! Prin recomandarea ta am luat-o si eu, este perfecta! Insa am luat versiunea Rich.Este asa de buna si face minuni si pentru tenul sensibil, o ador!

| anonim_4396 explică (pentru lolyanna):

Oh da laughing, am si uitat de varianta rich, am avut-o si eu de vreo 3 ori - este foarte buna mai ales pentru persoanele care vor sa simta ca s-au dat cu ceva pe fata, are si ulei de avocado in plus fata de varianta light. Ma bucur ca-ti place, astia de la Bioderma au produse destul de faine. day dreaming

Pentru persoanele care au pielea foarte uscata cred ca ar merge de minune si crema Tis cu uree 15% ( e undeva la 9-10 lei si are ingrediente faine ) - contine multi emolienti, are ingrediente cu rol anti-inflamator si cicatrizant ( deci e faina si pentru acnee sau vindecarea ranilor ) si diferite extracte din plante ( o cantitate destul de mare de vitamina E oferita de germenii de grau ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa înțeleg că ai incercat...esti un tip care merge pe chestii naturale oricum mulțumesc de sugestie

Răspuns utilizator avertizat
| wonderwoman123 a răspuns:

Eu, avand un ten gras, nu pot folosi o crema foarte grasa pe fata. Daca ai tenul gras, iti recomand crema Mosture Surge de la Clinique in varianta cu tub si pompita. E o crema de tip gel, care nu lasa pelicula grasa pe ten, se absoarbe rapid, nu are parfum sau alcool. O gasesti in Sephora si e un pic cam scumpa(aprox 150 lei) insa e foarte spornica si un tub imi ajunge cam un an.

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, eu folosesc crema de la Bruno Vassari, poti sa te uiti aici si sa iti alegei si in functie de ten: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale-profesionale-302

| anonim_4396 explică (pentru Andreea11989):

Mulțumesc frumos!

| rebe200515 a răspuns:

De la amway. Sunt excelente! Aveam un cos sub ochi (dar de ala mare pe care nu poti sa il storci) si s-a uscat după ce mi am aplicat aceste creme.

| ogeorgem a răspuns:

Nivea

| Mimi2323 a răspuns:

Ivatherm. E foarte buna. O găsești în farmacii.