| mizantropuldinmine a întrebat:

Ce creme naturiste cunoasteti si recomandati pentru vergeturi?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Zat de cafea.Este cel mai bun deoarece nu dauneaza.Te masezi cu el, putin umed pe locurile cu vergeturi si apoi stai putin sa isi faca efectul.Pe langa ca te scapa de ele, iti lasa pielea catifelata. Uite exemplu de masaj http://www.youtube.com/watch?v=55XMHUqEgzQ&feature=related.Mult noroc

2 răspunsuri:
| 9 PM a răspuns:

Dintre creme am inteles ca cea mai buna este Supliform, dar si Elancyl de la Galenic, insa aceasta este si foarte scumpa, si nu neaparat naturista. Si eu am vergeturi si ma tot chinui sa gasesc fel de fel de remedii, insa la mine a dat rezultate destul de bune si masajul zilnic (2 ori pe zi) cu ulei de masline + scrub din zat de cafea folosit cam de 2 ori pe saptamana. Ar mai fi bune si impachetarile cu argila ce ti le poti face acasa si te mai scapa si nitelus de celulita. iata reteta mea: 2 linguri de argila, zeama de la 1 lamaie, ulei de vitamina A si ulei de vitamina E si putina apa daca este nevoie. Faci amestecul si te dai cu el in zonele cu pricina si te impachetezi cu folie. Stai asa cateva ore sau poti sa lasi amestecul sa actioneze peste noapte, sper numai sa ai rabdare. Bafta multa in lupta cu nesuferitele vergeturi! :*

| vonteao a răspuns:

Pun pe piata din Romania un aparat revolutionar,, care combate celulita,,, vergeturile,, cu rezultate de la prima folosire,,, 15 sedinte echivalent cu o liposuptie,,, functioneaza pe baza de geluri si curenti galvanici,, non invaziv,,, mai multe informatii la tel,, 0741732203, ,