| bluelikenever a întrebat:

Ce culoare ar fi ok sa aiba cravata daca sacoul si pantalonii sunt de culoare neagra? si camasa alba...

4 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna bluelikenever!
Opteaza pentru cravate din matase. Acestea se vor mentine mult mai bine pe timp indelungat, nu se vor decolora si isi vor pastra forma intacta, fata de cele din bumbac care intra la apa si se sifoneaza. Cravatele cu amestec de poliester isi pastreaza formele, insa nu si culorile. Acestea au tendinta de a se decolora dupa doar cateva spalari.

Daca camasa ta este alba iti recomand o cravata cu imprimeuri puternice deoarece cravatele cu imprimeuri puternice merg intotdeauna cu o camasa alba.
Avantajul unei cravate uni este acela ca poate fi purtata atat cu o camasa intr-o singura nuanta, cat si cu una cu imprimeuri, bineinteles cu conditia sa se asorteze.
Iti urez numai bine!

| sebywarlord a răspuns:

Clar neagra, keep it simple si incearca sa fii stilat nu cu cravate roz, verzi si etc, negru arata cel mai bine pe alb happy

| frikk a răspuns:

Roz am observat la multi prezentatori de televiziune etc.

| johny92 a răspuns:

Una neagra merge si arata foarte bine daca camasa e alba, parerea mea. Am mai vazut si la altii si chiar arata bine.