| PlayerE7 a întrebat:

Salut TPU! Credeți că ar merge combinația de pantaloni negri, cămașă neagră, cravată verde și sacoul bleumarin mai închis? Menționez ca asta aș cam vrea sa fie ținuta mea pentru o nuntă și m-am plictisit de cămașa alba sau albastră.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai nenea Prigoană se imbrăca in negru cand apărea la realitatea, irealitatea tv, cămasa neagra cravata neagră avea el, tu vrei verde, la nuntă se potriveste costumul negru camasa albă si o cravata colorata, rosu ar merge bine, cum ar fi ca mireasa sa apara in șlapi ca la plajă, ca de, are bataturi de la tocuri, ar arata ca naiba, la fel ai arata tu in negru.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune camasa alba si restul este ok.
Camasa neagra nu este buna pentru nunta, ci inmormantare.
In ce priveste cravata, daca nu-i albastra cum este costumul, mai bine nu o mai pune, ca nu sepotrievste cu nimic facand nota discordanta albastru si verde.

| Werrich a răspuns:

Salut, camasa neagra nu e pentru nunta, te duci la nunta sau la inmormantare?
"Cămașa neagra dă un aer elegant, dar și un „lucru" care ar provoca o femeie, adaugând o atmosferă de mister oricărui bărbat care poartă acest stil de cămașă. Paleta de purtare a unei cămăși negre este una restrânsă. Un loc în care trebuie evitată cu desăvârșire acest tip de cămașă este nunta, deaorece este un eveniment pozitiv și încărcat de bucurie."

https://www.stilmasculin.ro/camasa-neagra-in-garderoba-ta/

| oanarus997 a răspuns:

Cravata verde cu sacoul bleumarin nu se potriveste, din cauza culorilor ca nu se asociaza intre ele. La un sacou bleumarin asorteaza o cravata din albastru deschis si o camasa alba.