| bOom a întrebat:

Ce culoare de par credeti ca mi s-ar potrivi? am fata alba, si ochii căprui închisi... iar culoarea naturala a parului este saten deschis?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dupa cate vad eu - ai o culoare de par frumoasa si cred ca ai si par ondulat natural. Daca tii mortis sa schimbi ceva la tine, la culoare de par, poate ca nu ar fi rau daca ai alege doar nuantator de par. Sau sa-ti faci doar cateva suvite mai inchise si mai deschise - ca asta nu iti afecteaza atat de tare radacina parului. De la vopsitul frecvent parul ondulat se intinde si cade... In plus daca te vopsesti intr-o singura nuanta trebuie sa o faci tot timpul imediat ce creste parul la radacina, pentru ca altfel arata neingrijit.
Avand in vedere ca parul tau natural este atat de frumos nu cred ca e bine sa il strici. Mai bine alege o tunsoare tinereasca... daca tot vrei sa schimbi ceva.

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Draga mea asta depinde si de cum te simti tu mai bine... fata mea este la fel ca tine si are parul saten deschis si o prinde foarte bine. Uneori isi face cateva suvite blonde asa de fite.

cami
| cami a răspuns:

DACA tu esti cea din poza, ai un par f frumos happy
Incearca o nuanta de castaniu, poate brunet sau roscat deschis.

| DenissaDeea a răspuns:

Naturala cred ca arati mai bine si frumoasa, dar ti s-ar potrivi si un saten inchis/blond/culoarea ciresei inchise.

| MADALINAAAA a răspuns:

Natural!
Dar daca tot iti doresti sa-ti schimbi culoare parului.cred ca un castaniu, un ciocolatiu.sau poate niste suvite blonde...bafta!:*

| cutza a răspuns:

CRed ca ti s-ar potrivi sa fii bruneta daca ai piele alba si ochii caprui, ti-ar sta foarte frumos dupa parerea mae si fii atenta nu negru dar brunet asa un cafeniu mai inchis decit esti tu acum! pentru ca cu pielea alba si parul negru ai arat putin cam oribil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa folosesti o culoare deschisa, un fel de blond inchis, dar nu saten...Ar merge foarte bine si una mai inchisa...Nu ramane decat sa incerci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blond