| MrLentziu a întrebat:

Ce culoare evidentiaza ochii caprui? daca culoarea parului este saten.
FUNDA!winking

2 răspunsuri:
| melXmel a răspuns:

Ochii caprui sunt cei mai norocosi ochi din punctual de vedere al culorilor. Depinde foarte mult de nuanta tenului pentru a-i pune in evident. Cu cat tenul tau este mai deschis, cu atat mai mult trebuie sa folosesti nuante mai deschise si pastelate. Invers pentru nuantele inchise de ten. Nuantele de sampanie, verde smarald, verde deschis, bronz, auriu, albastru, bej, piersica
corai, roz, purpuriu deschis si rozaliu, brun, gri, pruna, dar si portocaliu inchis.
Cea mai impunatoare culoare, potrivita pentru orice ocazie este MOCHA. Tenul inchis, exotic poate profita din plin de aceasta noanta.
APRICOT este o alta noanta potrivita pentru exotic.
De asemenea, exista si un stil anume ce merge mana in mana cu aceste culori.Cat women
Adopta look-ul Angelinei Jolie si opteaza pentru eye-liner-ele sau tusurile negre. Cu putina indemanare si rabdare vei reusi un look demn de cei mai talentati make-up artristi. Incearca si contureaza-ti ochii asemeni celor de pisica. Ingroasa tusele spre finalul pleoapei superioare si depaseste-le cu un milimetru. Pentru ochii mici e un truc de milioane

| Rooxyy a răspuns:

Depinde si de culoarea parului. dar in general verdele, rosul, movul, portocaliul. ---) sper sa te ajutewinking