| gherutzemov a întrebat:

Ce culoare e la moda in 2010?

15 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"In sezonul de moda primavara vara 2010 specialistii recomanda culori proaspete, nuanţe acide care evoca elixirul chimic şi emulsii experimentale.Intepator la ochi, strident, uşor pop, culori de vitamininizate : verde, turcoaz roz,, galben şi portocaliu acid. Ele sunt însoţite de o gamă mai estompata şi oarecum voalate, nuanţe de gri." (Femei-frumoase.ro)

| cretzufinish a răspuns:

Movul e in prim plan anul acestam urmata de culorile galben si rosu...si asta se vede si in magazine. Numai mov peste tot raised eyebrows

| kiss1 a răspuns:

Eu zic ca culoarea cea mai la moda este culoarea in care te simti tu bine si care te prinde.Nu lasa moda sa vorbeasca pentru tine.
Fii increzuta in tine si ai sa vezi ca nu vei da gres niciodata.
Sper ca tiam putut fi de ajutor.
O zi frumoasa!

| T a răspuns:

Noua culoare neutra. Este cam multa stralucire in culorile orizontului verii care se apropie comparativ cu cele trecute. Culorile pastelate revin in trend pentru moda 2010, iar cel mai folosit este liliacul. Asorteaza-l cu bleumarin, maro si culoarea maslinei si foloseste accesorii potrivite. Foloseste culorile alb si crem de indata ce vremea se incalzeste. puppy dog eyes

| ♥.Sagemix a răspuns:

Eu auzisem ca sunt 2 culori. albastru si bej.hee hee
ce ti`e si cu moda asta. oh go on

| Kennya a răspuns:

Ce culori se poarta
Rosul – o metoda buna de a adauga o culoare. Intr-un sezon in care culorile predominante sunt cele neutre, este usor sa iesi in evidenta prin stil daca porti haine rosii. Un top rosu iti pot transforma figura si te pot scoate din tipar. Impreuna cu o fusta sau alta piesa de culoare kaki poti crea un look care sa se potriveasca locului de munca. Daca esti o fana a hainelor in stil marinaresc, accesoriile rosii pot trezi dungile la viata. Cheia succesului includerii rosului in garderoba ta consta in selectarea pieselor cu nuante exacte pe care le poti schimba si combina in mai multe feluri.

| stefybx a răspuns:

Mov

| puyshor a răspuns:

Roz, gabben, verge deschis culori deschise si senine.culori placute care sar in evidenta

| andreeeaaa a răspuns:

Eu am auzit de violet, turcoaz, albastru inchis thinking

| stefangeles a răspuns:

Mdah asa-i violetul este culoarea lui 2010 dar cum zice si nicu culoarea care te prinde bine ii cea mai frumoasa big grin

| mcandr3y a răspuns:

Culorile de pamant...

| HoopaScz a răspuns:

Eu am auzit ca e alb si mov

| nuku a răspuns:

VIOLET dar vezi sa nu te prida flacara violet mai bine sa te prinda culoriile care te reprezinta si sigur te va prinde flacara iubirii

| SexySpeed456 a răspuns:

Nu stiu culoarea anului dar o stiu pe cea a verii 2010. Si aceea e culoarea kaki, un fel de verde inchis.

| serioousfresh a răspuns:

Turcoazul.movul culori nude...si orice culoare iiti place poti purtabig grin