| RebecaManea a întrebat:

Ce culoare se decoloreaza cel mai bine dintre brunet, castaniu si roscat?
Am vrut sa merg la salon, eu am par roscat si mi-a zis ca nu se baga ca nu decoloreaza bine roscatul si raman pete, este adevarat? Daca vopsesc parul peste roscat o culoare de se decoloreaza usor, ma va ajuta oare?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cum adica sa iti pui o culoare care se decoloreaza mai usor? Pai in cazul asta s-ar decolora de 2 ori mai greu laughing
Tu practic esti vopsita roscata si trebuie sa te decoloreze (de vreo 2 ori daca vrei sa te faci blonda sau o culoare deschisa). Si da, va iesi cu pete portocalii pentru ca roscatul e pacatos, dar daca pui o vopsea blonda peste o sa iasa frumos.
Nu ai cum sa te faci blonda fara decolorare.

Si ca sa raspund la prima intrebare, cel mai usor de decoloreaza parul natural, e de ajuns si o cutie de la magazin ca sa il faca blond. In schimb, parul vopsit necesita alt tratament.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, decolorantul distruge pigmentul firului de par, daca tu mai vii si cu un negru peste o sa ingreunezi procesul si culoarea risca sa fie si mai neuniforma. Ce anume vrei sa obtii prin decoloratul asta, ce nuanta vrei sa ai la finalul "distractiei"? Ai putea sa optezi pentru un produs care scoate pigmentul din firul de par precum colour remove b4.
https://youtu.be/g5Q48cESjEk