| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori la o rochie se potrivesc cu un ten pal, deschis?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Depinde de tine, eu zic că merg și culori puternice ca roșu, albastru închis, mov, verde smarald. N-aș merge totuși pe o culoare prea ștearsă gen bej dar mai dechise puțin ar fi fain un lila, roz pudrat, alb.

11 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Rosu, albastru inchis, visiniu, mov, roz

| lorena1gianinak a răspuns:

Ce vrei tu. Poarta ce vrei tu. Nu tine cont de "potriveala".

| LPCTSTR a răspuns:

Ori culorile pale, ori un rosu foarte inchis, de genul visiniu.
In orice caz, tie sa-ti placa.

| sunt0anonima a răspuns:

Depinde acum si ce culoare are părul tău, dacă esti blonda, un roz deschis ar merge super, dacă esti brunetă sau ai părul negru, Iti recomand o rochie vișine sau albastru inchis si un machiaj mai inchis*Nu exagerat

| Speranta12 a răspuns (pentru sunt0anonima):

Eu sunt satena castaniu, ochi caprui, pielea deschisa pal. Mie imi plac visiniul, rosu, albastrul inchis. Astea (separat fiecare) merg la pielea mea?

| sunt0anonima a răspuns (pentru Speranta12):

Da,eu zic sa încerci visiniu

| Speranta12 a răspuns (pentru Andreeush):

Da, verde smarald mi-ar placea mult. Am in minte visiniu, albastru inchis sau verde smarald. Multumesc!

| Speranta12 a răspuns (pentru Andreeush):

Dar daca am doar 1, 53 m inaltime, merita sa-mi iau o rochie lunga? Sau sa-mi iau una pana la genunchi, care ii acopera? O sa ma faca ca un butoi o rochie lunga?

| Adry05 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu am 1, 63 și am purtat rochie lungă și n-arătat deloc aiurea. ia-ți și tocuri înalte și e ok și găsește-ți una să te pună bine în evidență. de exemplu poți evidenția talia sau decolteul (nu vorbesc acu de decolteu adânc, ci umeri goi sau puțin de tot decolteu) și atunci nu mai e îndreptată așa mult atenția „că nu ești înaltă"

| Speranta12 a răspuns (pentru Adry05):

Am inteles, multumesc mult!

| Andreeush a răspuns:

Orice culoare s-ar potrivi.