| ViseMaicăVise a întrebat:

Ce culori mi se potrivesc daca am parul saten inchis, ochii negri si tenul mediu spre deschis?

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

In primul rand, ar fi trebuit sa fii putin mai explicita. Cred ca te referi la culori de fard. Pentru machiajul de zi, da-te cu farduri in nuante de crem, maro, vernil, roz, auriu, gri. Pentru machiajul de seara, foloseste albastrul, indigo, verde sau smokey eyes. Creionul de ochi poate fi negru, mov, verde sau albastru, iar rimelul negru. Sper ca te-am ajutat!

| Vichtory a răspuns:

Roz, mov, verde, albastru, alb, negru.

| cristianfrunza a răspuns:

Turcoaz

| AmanoYuno a răspuns:

Oooooooo...o norocoasa.tu poti sa porti si culori de ten inchi cum ar fi:lila, piersica, bleu ciel, verde deschis si restul gamei de pasteluri.dar poti purta si culori de ten deschis gen nuantele puternice si aprinse si intense de rosu, galben albastru etc.

sper ca te-am ajutathappy