| elenushkaa12 a întrebat:

Stiti vreun tratament natural. adica facut in casa. pentru tenul gras?

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

Masca cu o banana bine coapta care se zdrobeste adauga o lingurita de miere si 20 picaturi suc de lamaie. Se lasa pe fata 15-30 minute, se inlatura si se sterge un tampon imbibat in infuzie de musetel.

http://www.gradina-online.ro/Tratamente_pentru_tenul_gras_A3421.html uite aici un link cu ceea ce te intereseaza, dar incearca pe cel cu banana, miere si lamaie, eu asta il folosesc :d

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Te poti spala apoi iti dai cu o felie de acstravete si te speli dupa o ora
sau cu o cuta de rosie si o lasi pana se usuca

| VladimirPutin a răspuns:

Pentru tenul gras ce să-i faci?

| elenushkaa12 explică (pentru VladimirPutin):

Poi daca am tenul gras iti dai seama ca numai vreau sa il an asa nu? Imi apar cosuri cateodata a. ma irit repede. si ma mai ustura fata daca folosesc alt sapun in afara de dove. as vrea si eu un tratament cevawinking

| AdrixNattyXoXoX a răspuns:

E simplu ca salutul "Buna Ziua" Eu am 12 si am tenul foarte gras... Depinde daca vrei sa scapi de cousuri si puncte negre... : 1. Este o tinctura foarte simpla, iei niste galbenele de la plafar si niste tuica happy ( suna cam ciudat. dar merge) le pui intr-un borcan bine amestecate dar nu le strivi si apoi le lasi o saptamana. 2. Dupa ce a trecut saptamana iei un disc de vata pe care il uzi cu apa, iar apoi pui din tinctura dar fara galbenele. Iti intinzi in locurile unde ai probleme cu tenul iar apoi o sa ai o fata frumoasa! Merge dar trebuie sa faci asta constant si nu te spala pe fata dupa ce te-ai dat. Sper sa fie de folos.

| MirunaElena a răspuns:

Si eu vreau sa aflu raspunsuri la intrebarea asta.