Întrebare recomandată | nikolettta a întrebat:

Ce deodorant/antiperspirant folositi vara? Mai ales cei cu probleme de transpiratie ca mine...Si e mai bine de obicei sa fie deo sau antiperpirant? Si rollon sau spray?
funda

8 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Foloseste FA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc nivea for men spray

| Deyutza1039 a răspuns:

Eu nu prea transpir abundent, dar incearca mai multe feluri de deodorante, si vezi care e mai bun. Incearca ceva 72 h, cred ca sunt mai bune alea. Eu folosesc unul de la nivea, spray cu gel d-ala sau cum se numeste...
Sper ca te-am ajutat!

| Alexandrughita a răspuns:

Eu ca baiat, le folosesc pe cele de la Nivea, sunt foarte racoritaore

| anonimaM a răspuns:

Dove go fresh-sprey

| Lance a răspuns:

Personal nu-mi plac deloc alea roll-on din diverse motive de aplicare. Prefer spray in orice zi, si vara optez pentru deodorant decat un antiperspirant, din motive de sanatate. Omul e facut sa transpire, si in conditii caniculare iti faci mai mult rau decat bine cu particule de aluminiu care iti inchid glandele.

Un deodorant e o masura gratioasa de igiena vara, zic eu, decat daca exista tendinta de a transpira peste masura - in acest caz, se poate aplica un antiperspirant, cu masura, in zonele problema.

| GhiolbanAurel a răspuns:

MENNEN Speed stick-Power Of Nature

| TxOcs a răspuns:

Nivea stres protect:*