| aya a întrebat:

Ce deodorant-stick as putea folosi pe pielea iritata? (dupa epilat)

12 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Sau foloseste o crema pe baza naturista cu aloe vera, este foarte utila in astfel de cazuri.

| psiholoaga a răspuns:

Niciunul, incearca un ulei special pentru dupa epilare, care calmeaza pielea, sau cateva picaturi de aloe vera. In rest, evita deodorantele cam 24 h.

| Vyio a răspuns:

Nivea Pearl. Eu l-am folosit pe piele iritata si a avut efect de calmare a iritatiei.

| MisterKat a răspuns:

Ai putea sa incerci ceva natural, gasesti la magazinele naturiste/plafar. Sau poti sa incerci un deodorant gen Dove (daca esti fata)... daca esti baiat incearca un deo stick Adidas. Daca ai nelamuriri si nu iti reusesti in niciun fel sa gasesti un deo stick pentru pielea iritata, atunci mergi la un medic dermatolog! happy

| me_6767 a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti deodorant.iti va face mai mult rau! exista creme speciale pentru a calma pielea!

| claudya a răspuns:

Nu ar fi indicat sa folosesti nici un deodorant, ci mai bine trateaza iritatiile...

| mircea a răspuns:

Ceva pe baza de talc (este alb la culoare)

| micuta_8485 a răspuns:

Eu folosesc DOVE.este fff bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aftershavehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti grav iritata aplici crema nivea, lasi sa intre bine in piele dupa care folosesti deodorantul de la Vichy cu apa termala, fara alcool. Evita deodorantele cu alcool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul

| tatiana a răspuns:

Nu deodorant dar, balizam pentru corp gelant si totul va fi ochei