| my99heart a întrebat:

Urgent! M-am epilat dimineata cu epilatorul. Pe la unu trebuie sa ma duc la o pomana. As putea folosi deodorantul Lady Speed Stick cu Aloe(e fara alcool) sau sa ma dau cu niste pudra de talc(dar nu tine f. mult)
Funda!
P.S. Stiu ca trebuia sa ma epilaez aseara, dar am venit foarte tarziu.

Răspuns Câştigător
| Clara8 a răspuns:

Eu zic ca nu e nici o problema, poti sa il folosesti fara frica, deja au trecut cateva ore, iar pudra de talc nu e asa de eficienta. Mai ales daca nu s-a iritat zona, atunci este ok. Bafta multa.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tamponează zona epilată cu spirt, și la 2-4 ore poți să-ți dai cu doedorant.
Pa, pa.

| Alexutza25 a răspuns:

Poţi mai întâi să te dai cu o cremă, şi după cu deodorant.

| DimLight a răspuns:

Daca nu te-ai iritat il poti folosi fara probleme, oricum ar trebui sa ai un stick sau cum ii zice gel din ala(nu-mi vine acum denumirea) unele au fix pentru faza asta protectie din ce stiu.

| MyaMyuka00 a răspuns:

Cu lady speed stick! baftawinking!