| BRoxana a întrebat:

Ce diete eficiente ati incercat? Care mi-o recomandati, in afara de Dukan

12 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

La mine de fiecare data functioneaza cea prin infometare..adica mananc orice, nu ma abtin de la nimic..in afara de paine.dar o singura data pe zi..asta pana in ora 6.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
În general, dietele de la Dr. Oz sunt cele mai bune.
Numai bine!

| Ichnat a răspuns:

Am incercat dieta de ingrasare! Merge foarte foarte repede!

Răspuns utilizator avertizat
| IAMKENNETH a răspuns:

Cea cu ardeiul iute rosu a lui Dr.Oz happy

| ρίтιкa a răspuns:

Buna...Eu tin o dieta care functioneaza, am slabit 3 kg, in 5 zile. Dieta e destul de stricta. La micul dejun trebuie sa bie o cana de cafea/ceai (depinde de preferinte) cu o felie de paine neagra/integrala prajita. La parnz o salata fara paine, fara ulei si fara sare (cu putin otet sau zeama de lamaie) sau piept de pui fiert sau la gratar cu legume congelate sau salata fara paine. O gustare cand ti se face foame: poti manca un marcov sau un mar. La cina poti manca o salata sau un fruct. NU AI VOIE DULCIURI, PAINE, PRAJELI SI ULEI. Nu si voie sa mananci nimic ce trece de ora 18:30. si trebuie sa faci mult sport. Eu fac 100 de abdomene si 100 de genoflexiuni, sar coarda cate 500/1000 de sarituri si alerg demineata zilnic. trebuie sa bei zilnic cel putin 2.5 litri de apa. Sper ca te.am ajutat. Daca mai ai nevoie de detalii anunata.ma! happy

| BRoxana explică (pentru ρίтιкa):

Nu stiu,eu stiam ca la micul dejun trebuie sa mananci cel mai mult,la pranz putintel si la cina aproape nimic, eu dimineata chiar nu pot fara mancare, beau ceai verde si manc de obicei un ou fiert tare, branza si rosii, ca altfel chiar nu pot rezista.

| ρίтιкa a răspuns (pentru BRoxana):

Nu are nimic poti sa iti personalizezi dieta. eu asa m.am obisnuit, dar depinde de fiecare persoana. Si nu uita de sport, este cel mai important. mult succes :**

| alexutzadulcik a răspuns:

Singura chestie pentru a slabi este sa nu mai te gandesti la asta si sa fii strasata tot timpul poti manca dulciuri (adica orice...) dar cu masura nu iti trebuie diete sa mori de foame!

| BRoxana explică (pentru alexutzadulcik):

Nu ma refeream la diete de infometare, vreau sa slabesc 4 kg intr-o luna, ceea ce e putin oricum si dupa aia vreau sa ma mentin