| IrinaAniri a întrebat:

Ce este cel mai bine sa porti la 13 ani: sutien, bustiera sau nimic

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu este un bust prea voluminos, nu faci apel la nimic.
Pa, pa.

| Mariinaa a răspuns:

Sa vorbim pe fata! Ai sfarcuri care nu se vad si forma sanilor e frumoasa?! NIMIC! Sfarcuri proieminente?! Bustiera care are ceva in zona sfarcurilor! Sani mari, usor lasati din cauza cresterii accelerate?! Sutien, fara burete, iti ingreuneaza sanii daca are burete! Succeshappy.

| Kasia a răspuns:

Daca le ai mari sutien daca-s mai mici bustiera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dormi nu purta nimic, nici cand stai in casa!
Poarta doar la scoala si cand iesi pe stradada!
Daca ai sanii putin mari si nu porti se e ok caci de la efort te vor durea ingrozitor!
Alege ce crezi ca e mai comodhappy
Eu am purtat sutienhappy si porthappy

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! In primul rand depinde de marimea sanilor tai! Eu port sutien de la 11 ani, spre exemplu. Prin casa nu purta nimic pentru ca nu are sens. Daca iesi sa alergi, sa te plimbi, sa te joci etc, poarta bustiera! happy
Iar pentru orice alta ocazie, sutien, insa daca ai sanii mai mari, poti purta sutienul oricand! Astfel sanii nu ti se vor lasa pentru ca sunt sustinuti!

Fundita? Plss. kiss

| leeya a răspuns:

Sutien.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Hey!
Eu am 13 ani si port sutien!
Daca ai sanii mari,poti incepi cu bustiera,iar apoi,cu sutien!
Daca nu te simti bine in sutien, nu te jena, poarta bustiera!
Dar, conteaza, cel mai mult marimea sanilorwinking

| polistupaul a răspuns:

Poarta sutien pentru ca altfel ti se lasa sani

| RoseXD a răspuns:

Depinde de marimea sanilor. Eu, de exemplu, port sutinen de la 11 ani. Pana in 11 ani purtam bustiera. Si eu am 13 ani si deja am ajuns la cupa C, si iti dai seama ca la marimea sanilor mei nu poti sta fara sutien decat prin casa.
Daca ai sanii mici, nu are rost sa porti sutien sau bustiera, pentru ca sincer, nu ai ce baga acolo.
Daca ii ai medii si nu iti ies sfarcurile prin haine, din nou, nu ai nevoie de nimic. Daca iti ies sau sunt putin lasati, poarta bustiera.
Daca ii ai mari si lasati, poarta sutien.
Si incearca sa nu porti sutiene cu push up sau cu bureti pentru ca sanii se vor lasa si vor arata urat.

| GeoElla a răspuns:

Pai nu conteaza ce varsta ai, conteaza mrimea sanilor. Daca ii ai mici ar trebui sa porti sutien cu push up ca sa para mai mari, iar daca sunt mari poti purta sutien normal

funda!

| Reallynotme a răspuns:

Asta depinde de marimea sanilor tai! Daca este mica atunci poti sa nu porti nimic, doar daca te deranjeaza cum se vede prin topuri iar atunci poti purta bustiere.Iar daca sunt medii/mari atunci poti purta si sutiene adecvate sau cat mai apropiate de marimea ta.Dar sutienul poate fi inlocuit cu bustiera daca te simti mai confortabil! Ramane la alegerea ta!:*big grin

| Azazaa a răspuns:

Pai. depinde si de forma sanilor. si in mare parte de ce porti si unde porti

De exemplu daca stai prin casaa, nu trebuie sa te complici sa porti sutien sau bustiera. trebuie sa fi cat mai lejera

Daca iesi pe afara si ai un tricou sau ceva ce se vede prin el poarta o bustiera cat mai lejera, iar sutienul poartal nu stiu la ocazii cand porti o rochitaa sau mai stiu eu ce... sutienul il poti purta daca vrei sa dai aspectul sanilor mai mari, dar nu prea ti-l indic pentru ca daca vei purta o durata lunga ei se vor lasa...

Sper ca te-am ajutat :* Bafta!

| z0p3r a răspuns:

Nimic, forma naturala conteazawinking