| anutza08 a întrebat:

Ce fac mai exact pastilele de ceai verde antiadipoase? A incercat cineva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai verde antiadipos si beneficiile sale in curele de slabire rapide si sanatoase
Din ce in ce mai mult pe plan mondial si national multe persoane au probleme cu obezitatea si pentru a o combate se folosesc de proprietatile si apleleaza la o cana de ceai verde antiadipos. Obezitatea a inceput sa devina o problema pe in toate tarile datorita modului de viata din ziua de azi. Insa datorita efectelor date de consumul regulat de ceai verde antiadipos folosit cu succes in curele de slabire rapida sau sau in orice alta cura de slabire.
Datorita stilului de viata adoptat de unele persoane, in special cele care apeleaza la fast food, cresterea in greutate si obezitatea devine o problema destul de grava. Prostul obicei din a manca alimente bogate in carbohidati si asa numitele "junk food" numarul persoanelor cu probleme de greutate creste pe zi ce trece.
Un pliculet de ceai verde antiadipos este egal cu o tona de sanatate
Exista o metoda usoara si naturala de a elimina grasimea din corpul nostru. O solutie a acestor probleme ar fi pliculetele sau pastilele de ceai verde antiadipos! Pe langa faptul ca ceaiul verde este foarte bun pentru arderea grasimilor si pentru o cura de slabire rapida, acesta mai are si alte beneficii favorevole organismului.

Beneficiile pe care le ofera o pastila sau plic de ceai verde adipos se pot clasifica in 2 categorii:
Creste arderea caloriilor de catre organism – pastilele de ceai verde adipos accelereaza metabolismul si cantitatea de grasimi arse creste fiind in acest fel foarte indicat pentru a tine o cura de slabure rapida si sanatoasa. Acest proces se numeste termogeneza. Acesta mareste caldura din corp accelerand metabolismul si ca urmare corpul ca incerca sa combata acest fenomen arzand caloriile.
Micsorarea apetitul – ceaiul verde adipos ajuta la controlarea apetitului. Substantee nutiente ce se afla in acest ceai verde adipos trimit impulsuri catre sistemul nervos si stomac ducand la scaderea apetitului si da o senzatie de satietate.
Cresterea nivelului de energie pozitiva – ceaiul verde antiadipos trimite o serie de impulsuri catre creier care duc la imbunatatirea atitudinii mentale pozitive.

| cezarelzaharel a răspuns:

Http://www.ceai-verde.eu/......re-rapida/ ddar incearca cu ceai nu cu pastile