| selysol a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane sad nu vreau produse cosmetice ceva... natural? daca se poate multumesc anticipat si bineinteles funda!

Răspuns Câştigător
| Hotmama12 a răspuns:

Daa...seara iti bagi doua lingurite in frigider, iar dimineata cand linguritele s-au racit ti le pui sub ochi..la mine functioneaza happy

| selysol explică (pentru Hotmama12):

mersi ai fundita!

| Hotmama12 a răspuns (pentru selysol):

Multumesc happy

11 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Castravetii

Castravetii si-au castigat renumele in ingrijirea ochilor cu mult timp in urma, fiind recunoscuti pentru efectele lor benefice asupra umflaturilor precum si a cearcanelor.
Tratament: Inmoaie doua dischete pentru demachiant in putin suc de castraveti si lasa-le pe ochi timp de 15 minute. Atunci cand nu ai la indemana un storcator, poti opta si pentru varianta: rondele de castravete. Pune astfel doua felii de castraveti pe ochi si stai asa cat de mult poti. Acest tratament este recomandat ca fiind unul anti-stres.

Citeste mai mult pe: http://stil.acasa.ro/......12009.html

| GregHouse a răspuns:

Ai putea sa faci ce zic cei care au raspuns deja sau ai putea sa dormi mai mult. N-ai mai avea de ce sa scapi happy

| AndrewBa a răspuns:

Nu mai sta atat de mult timp la calculator!

| selysol explică (pentru AndrewBa):

Ar fi o solutie...thinking

| SpartaGirl a răspuns:

Buna!
Trebuie sa dai cu produse naturiste de la "Yves Rocher".
Sper ca te-am ajutat! :X

| zzzupduck a răspuns:

Incearca cu cuburi de gheata. Pune-le pe cearca-ne. La mine a mers! big grin

| kitisupercool a răspuns:

In primul rand,daca ai vrea sa ai o fata fina si catifelata, ia un borcan cu miere, punete pe spate si fate pe fata cu el, iar apoi, ca sa indepartezi cearcanele ia doua feli de castraveti si puneti pe ochi.Stai asa cu mierea si cu castravetii timp de 1 ora, iar apoi spalate pe fata.