| suntcuriossastii a întrebat:

Ce fel de ulei de măsline este necesar pentru a mi face masti Pentru ten? Știu ca exista mai multe tipuri ( extravirgin, intravirgin etc ) si nu stiu de care sa iau de la farmacie pentru a mi face acasă singură asemenea măști. Puteti sa ma lămuriți va rog mult de tot

5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Sperma

| Furnicuta000 a răspuns:

Orice ulei vrei tu. Eu prefer ulei de cocos. Dar tine minte ca daca ai ten gras nu ar trebui sa pui niciun fel de ulei pe fata.

| LoVance0000 a răspuns:

Dar zi-mi ce rezultate vrei sa ai? ai ten acneic? sau cum

| suntcuriossastii explică (pentru LoVance0000):

Vreau sa nu mai am sebum pe fata. Da, ten acneic. Mersi din suflet pentru interes! Te pup!

| LoVance0000 a răspuns:

Pentru ten cu sebum poti pune strat subtire pur de laptisor de matca care dupa ce se usuca seamana cu filmele alea pentru ten de la gerovital, atata ca asta e natural. Apoi masca de argila albastra, sapun cu sulf.