| DarkShina5566 a întrebat:

Ce fel de vopsea ar trebui sa folosesc pentru a ma face roscata? Mentionez ca nu m-am vopsit niciodata cu nimic.

Răspuns Câştigător
| nofreak a răspuns:

Ei bine..incerca cu un nuantator de la Trendy Colours Loncolor, pentru inceput!
Sa vezi si sa fii sigura ca este ceea ce iti place/doresti:
http://www.papillon.ro/nuante.asp?ID=6&ID_detaliu=3
Mentionez ca si eu m-am facut acum o saptamana si mi-a placut foarte mult, pacat ca s-a dus destul de repede dar asta a fost vina mea ca am lasat-o doar 20 min pe par.
Asadar iti recomand s-o lasi mai mult, asta daca te vei decide sa incerci "metoda nuantatorului". Ce mi-a placut a fost ca nu mi-a deteriorat parul. Mult succes la un "new look" cat mai fain! :)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă ai sta tu naturală, ce se întâmplă?
Vopseaua deteriorează firul de păr.
Pa, pa.

| Uza a răspuns:

AROMA COLOR. o vopsea foarte buna si eu m-am vopsit si sincer, nu mi-a deteriorat deloc parul.

| tzus a răspuns:

Depinde ce culoare este parul tau natural. poti folosi orice vopsea, sunt si unele profesionale la pret bun. sau te faci cu nuantator.

| DinamoPCH a răspuns:

Daca este prima oara, incearca ceva mai deschis, pentru a ti se obisnui parul, insa de buna calitate!

| adorblecleo a răspuns:

Iti spun eu un secret, spala-te cu frunze de nuc in fiecare saptamana.Iti garantez, ca a incercat o colega. Sper ca te-am ajutat. FUNDA!