| AlexandraMari a întrebat:

M-am vopsit acum 2 luni roscata dar după nu s-a mai scos, am pus vopsea blonda de două ori (în zile diferite) și tot roscata sunt, ajutor.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Odata ce ai bagat rosu in par scapi de el numai cu decolorare cu pudra sau cu decapare, chiar si 2 sedinte daca e nevoie (de preferat la salon dar merge si acasa). Vopseaua blonda a fost apa de ploaie in cazul tau.

| Andreeush a răspuns:

Lasă părul să crească, nu mai pune deocamdată vopsea.

| sofisis a răspuns:

Cum adica nu s-a scos? Trebuie fie sa astepti sa creasca, fie sa te decolorezi si apoi sa pui blond. Nu ai cum sa te faci direct din roscata blonda.

| AlexandraMari explică (pentru sofisis):

Părul meu a fost decolorat acum 2 veri și gen după am fost satena și după roscata și nu stiu de ce nu se scoate

| Jenga a răspuns:

Iti distrugi parul, acum trebuie doar sa ai rabdare, culoarea de blond e foarte greu de obtinut in special daca te ai vopsit acum, o culoare de blond pui iese in cateva luni la un salon bun, sa mai punem cont ca vei avea un par distrus, experienta, dar la mine a fost putin mai naspa, prostia doare uneori... de asemenea se taie pana la umeri =]]