| Diaa1 a întrebat:

Ce folositi impotriva cosurilor?

16 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Sincer, eu inainte de am iesi un cos, pun 2 linguri in congelator, iau cate una si o pun la cos, pana se incalzeste, dupa o bag inapo. Dupa 30 de min o pun pe cealalta si tot asta. Chiar merge. Cosul nu va mai iesi, sau daca va iesi va iesi mai mic.

| oanard174 a răspuns:

Te speli cu sapun protex si apoi te dai cu crema Clearasil(crema pentru tratamentul cosurilor) o gasesti la farmacie, e mai scumpa, dar ff buna,( dimineata si seara e indicat) insa o poti face de 3-4 ori pe zi, la mine da rezultate.

| ピンク a răspuns:

Clean & Clear Young. Este foarte util! Il folosesc de doua saptamani, si sincer, sunt foarte multumita de efecte. Este pacat totusi ca nu prea poti gasi produse de la aceasta aceasta firma la noi in tara. Eu mi le cumpar din Ungaria.

| blueeyes99 a răspuns (pentru ピンク):

Lovebud zi-mi si mie trg dc nu-mi apare poza de profil pe care o pun?:@ ti s-a mai intamplat?sad

| hideaway a răspuns (pentru blueeyes99):

Acum ți-a apărut. Așa e normal. Să apară în câteva ore.

| ピンク a răspuns (pentru blueeyes99):

Da, mi s-a mai intamplat. De obicei iti apare dupa cateva ore. Daca nu, da Log Out si intra inapoi. happy

| blueeyes99 a răspuns (pentru ピンク):

Mc:Xhappy
am vzt ca-mi apare ap dp o ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ivatherm Akne-Syt, si sunt foarte multumita de el. Inainte foloseam Zineryt dar m-am uitat printre ingrediente si am vazut cantitatea mare de alcool care este un iritant si face mai mult rau decat bine.

| WoKy a răspuns:

Zeama de lamaie.
Usturoi-daca dai cu usturoi(pisat nu pasta) sa nu il prinzi cu ceva sau sa il lasi fara aer, ca iti arde pielea. De preferat tine-l 5 minute pe cos/cosuri si ia-l.
Vitamine cu D3.
Sa nu iei creme sau alte cacaturi de la farmacie ca nu trec.
Si mai este o faza. Mi-a ziso la dermatolog. Cica sa fac sex. Mi se pare o tampenie, dar la mine chiar a mers. E ciudat asta dar na!
Bafta cu ele!

| BIOO a răspuns:

Buna! Iti recomand cu caldura si incredere ceva BIO. Tu practic trebuie sa urmezi 3 pasi pentru a scapa de aceste probleme. 1. Este o crema care inlatura delicat celulele moarte si curata porii in profunzime, redand tenului vitalitatea, stralucirea si prospetimea (tip gomaj facial). Dupa 2. Gelul vindeca in mod eficient cosurile si petele. Extractul de filimica este un bun cicatrizant, in vreme ce salvia are proprietati dezinfectante (asta il aplici seara inainte de culcare) si 3. Batonul confera un tratament localizat natural, antibacterian, zonelor cu probleme ale pielii precum si o acoperire a cosurilor si a petelor inestetice. Are rol regenerant si este un reparator al structurilor subcutanate (pe care-l iei cu tine oriunde sa-l aplici pe zona cu problema). In maxim o luna, daca nu si mai repede, scapi de orice problema vis-a-vis de tenul tau! Si asa ca si suport BIO, iti recomand o masca relaxannta cu trandafir si aloe vera BIO! Da-mi mesaj privat si rezolvam intr-o clipita! Sanatate si nu mai folosi produse chimicale ca-ti distrug si mai rau tenul!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanaasdfghjkl a răspuns:

Pai ca sa nu mai faci cosuri;
1. Evita praful. Daca mergi afara si na` poate ti s-a pus praf pe fata [ fara ca tu sa iti dai seama ] clateste-ti fata. Eu asta fac.
2. Ai putea sa incerci un produs recomandat [ poti merge la cosmetica sau coafor si iti va spune ce sa folosesti ].

| blueeyes99 a răspuns:

Alcool mentolatbig grin

| foreveravailable a răspuns:

Metrogil. pe mine ma ajuta