| laramaria a întrebat:

Ce creme, unguente impotriva cosurilor folositi?

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

@ legiuitoarea si@ayrwen. Voi spuneti mereu sa mearga la dermatolog. Sunt persoane care au mers la 15 mii de dermatologi si tot nu i-au ajutat tretamentele prescrise de acestia. Puteti sa dati exemple ca asta voia. Nu sa-i ziceti sa mearga la dermatolog pentru ca sigur nu asta a intrebat.
Eu am folosit Zynerit. Era destul de bunicel. Adica la mine a avut efect, am mai auzit de Aknesol ca e bun, dar inca n-am incercat.happy

15 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Buna!
Eu folosesc Clarisil, este bun pentru orice tip de ten, mi-am dat anul trecut cu el ca eram plina si acum numai am nimic pe fata (bine mai imi apare 2-3 cand trebuie sa-mi vina, dar se duc imediat cand imi dau cu el).

Sper ca ti-am fost de ajutor si vei urma sfatul meu.

Multumesc!

| qPoxiiiiiiiiq a răspuns (pentru Abcfunny):

In cat timp iti trec?

| Munchkin a răspuns:

Bună, eu folosesc o cremă de la Uriage. Este foarte eficientă. Acum depinde şi de tenul tău; după cum a spus şi Legiuitoarea, cea mai bună soluţie ar fi să mergi la un dermatolog. El iti poate prescrie tratamentul potrivit pentru tenul tau.
Oh, şi încearcă să îţi cureţi faţa cu o loţiune tonică de la Roc, există pentru toate tipurile de ten.
Succes.

| marie a răspuns:

Nivea visage young clean deeper, am folosit, folosesc si voi folosi:X. E foarte buna, recomandhappy

| diuuu a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa le previi, deci ar trebui sa iti cureti foarte bine fata si nu cu servetele demachiante, cum fac majoritatea fetelor.Eu ti-as sugera sa incerci sapunul negru(eu l-am achizitionat din Ungaria, dar sigur se gaseste si la noi in tara), apoi o lotiune cu sulf si o crema hidratanta(chiar daca ai tenul gras crema este un must have, sunt creme pentru acest tip de ten, iar daca nu iti hidratezi tenul o sa produca si mai mult sebum adica si mai multe cosuri). Eu ti-as recomanda produsele din gama Ilcsi, sunt produse profesionale si nu sunt deloc scumpe! Iti garantez ca asa o sa scapi de aproape toate cosurile si impuritatile!

Si Zynerit e bun, cunosc fete la care a dat rezultate!

| ralubruneta a răspuns:

Daca nu ai un ten gras spala-te cu sapun de la Dove pe fata de cate ori treci pe la baie. Eu asa fac si chiar au mai trecut. Si cateodata imi mai dau cu Skinoren(Este o crema pentru cosuri, o poti gasi si in farmacie, cand am cumparat eu costa vreo 20 lei). Dar incerca cu sapunul, e cel mai bun happy

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Crema antiacneica! Mereu da rezultatebig grin Usuca cosurile, apoi disparhappy! E cu eritroagnol! Succes!

| laramaria explică:

Multumesc pentru sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cremele şi unguentele prescrise de medicul specialist dermatolog. Numai el este în măsură să pună un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament adecvat care să răspundă pozitiv.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ralubruneta este total gresit sa te speli foarte des cu sapun indiferent ce sapun este. Si eu am aceeasi problema cu acneea. Am folosit Zineryt si am fost foarte multumita, dar dupa o perioada mi-au aparut iar si n-au mai disparut cu Zineryt. Am fost la dermatolog si mi-a recomandat Skinoren care n-a avut nici un efect/
Cred ca singura varianta a ramas o consultatie la endocrinolog.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Skinoren Gel costa in jur de 20RON. Pe mine m-a ajutat foarte mult.

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

La recomandarea doctorului dermatolog eu am folosit un tratament pe baza de produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Am folosit zilnic de la ei, dimineata si seara spuma naturala, lotiunea tonica, crema hidratanta si gelul medicinal anti-acnee. Pentru mine aceaste produse au functionat, mi-au curatat tenul de cosuri si puncte negre definitiv si le recomand cu incredere.

| AtenA1991 a răspuns:

Eu folosesc Zineryt. E o solutie pe care o gasesti in orice farmacie. Recunosc nu aveam foarte multe cosuri, imi iesea cate unul din cand in cand. Inainte sa te dai cu aceasta solutie trebuie sa ai fata bine spalata, aplici direct pe cos. E foarte, foarte buna, ti se vor usca. Incearca si tu.

| Guccy a răspuns:

Este o crema Cutaden se numeste. Iti usuca cosurile, apoi dispar de tot, mie mi-au disparut.

| 1245667 a răspuns:

Buna,
Eu am avut probleme cu acneea de am crezut ca nu o sa mai scap pana in momentul ce am aflat de Zineryt solutie cutanata care m-a ajutat. E foarte buna, nu trebuie sa va dau sfaturi cum sa o folositi, scrie pe prospect. Si daca credeti ca va ajuta folositi un sapun simplu Protex (incercati si veti fi fericiti).