| IateyourCookie a întrebat:

Ce folositi inainte de a va indrepta parul cu placa? Produsele acestea ingrasa parul? si nu imi spuneti ca o sa imi ard parul daca mi-l indrept cu placa ca eu o folosesc cam o data la o saptamana jumatate...ms :X

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am și eu placă de îndreptat părul și o folosesc o dată sau cel mult de două ori pe an.
Cu cât mai rar cu atât îți păstrezi sănătatea părului în mod natural, "artificiile" încarcă părul, îl fac greu de pieptănat, duce la îngrășare, fragilitate, lipsa strălucirii, etc.
Sfatul meu, un șampon și un balsam pentru păr drept/disciplinat/ușor de pieptănat!
Pa, pa.

| Maria_7883 a răspuns:

Eu folosesc Spray pentru protectie termala Tony&Guy. Il gasesti la SensiBlu. Stiu ca mai sunt astfel de produse si la wella, dar nu am incercat. Foloseste la fiecare spalare balsam si o masca hranitoare, ai grija ca parul sa fie perfect uscat si nu ar trebui sa ai probleme. Dar depinde si de "tehnica" pe care o ai cand folosesti placa. Am prietene cu parul foarte cret si rebel si nu am avut probleme sa le indrept. Totul este sa ai grija de parul tau.

| ynna93 a răspuns:

Poti folosi de la kallos o ceara sau o solutie.am auzit de la verisoara mea ca`i buna.eu n`am folosit.tongue

| MrThalium a răspuns:

Eu una nu folosesc nici un produs si mi.l indrept de 3 ori pe saptamana maxim si nu mi s.a ingrasat numai ca daca vrei sa ramana drept ar trebui sa nu ti.l pui peste umeri sa.l lasi asablushing
funda?

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Da nu folosesc nimic decat sa ma pieptan bine

| TyNa96 a răspuns:

Poi nu stiu daca ceilalti folosesc produse pentru par...eu nu folosesc nimic doar mil indrept...si probabil acele produse pentru par l-ar ingrasabig grin