| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Funda. Pentru a-mi indrepta parul folosesc placa(cam de 2 ori pe saptamana)Intrebarea mea este:
Dupa ce ma indrept cu ce as putea sa`mi dau pe par pentru a sta drept mai mult timp - fara fixativ! Am auzit ca pot folosi ceara de par. este adevarat? daca nu, spuneti-mi cateva metode :-s

Răspuns Câştigător
| Officialme93 a răspuns:

Exact, spuma il increteste. Da, ceara de par este o solutie foarte buna.Sunt baiat si ma fac cu placa de 4 ani de zile.Folosesc ceara pentru a`l mentine in directia in care vreau.Il si indreapta ii da si o culoare mai speciala il face sa straluceasca. ceca de genul. Exista ceara pentru intarire si ceara pentru indreptare.Aman2 sunt bune. Funda?

| Julyett a răspuns (pentru Officialme93):

Am ceara de la taft. o pot folosi si inainte sa ma indrept? adica sa o intind in palma si sa imi intind asa prin par ca si cum l`as descurca?

4 răspunsuri:
| Officialme93 a răspuns:

Nu, nu inainte de indreptat. Faci dus. iti usuci parul ori daca ai placa care merge sa.l intinzi si ud e ok. Daca nu il usuci dupa care te intinzi si abia pe urma iti poti da cu ceara in par. Iti sugerez sa o aplici pe interior si nu pe exterior.Ramane la alegerea ta acum.

| Jessie530 a răspuns:

Pai...poti incerca sa ii sai usor cu gel la suprafata.sau cu spuma. e doar parerea mea...

| Julyett a răspuns (pentru Jessie530):

Spuma? thinking credeam ca spuma il incretestebig grin