| dedfgv a întrebat:

Ce fond de ten de la avon, oriflame, rimmel, astor, maybelline NY, MX este cel mai bun?
trebuie sa merg la o nunta si vreau ceva care sa-mi acopere perfect semnle si cosurile dar mai ales roseata
sa nu coste mai mult de 40 de ron

aaa si mentionez ca am tenul mixt spre gras

dau funda si vot
ajutati-macrying

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maybelline

| annkaa a răspuns:

Eu am un fond de ten de la Maybelline New York Affinitone, e super bun, tine foarte mult si acopera orice imperfectiune:X si pe deasupra este si foarte ieftin cam 20 de lei, eu zic ca merita cumparat:*bafta

| danielaxyz a răspuns:

Affinitone mineral

| Amaya a răspuns:

Iti recomand Maybelline NY Dream Satin Liquid. Acopera foarte bine si nici nu cred ca depaseste 40 de lei. De la celelalte firme nu ti-as putea recomanda pentru ca nu am folosit. Avand tenul mixt, am fost mereu atenta cu alegerea fondului de ten, iar pana acum cele mai bune mi s-au parut: Maybelline Dream Satin Liquid, L'Oreal Paris Infallible si Normaderm Teint de la Vichy.

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Eu iti sugerez un fond de ten de la Avon.Si eu folosesc si imi acopera foarte bine defectele si rezista destul de mult.In plus are si un efect de calmare a rosetii.