| Gabiy2k a întrebat:

Ce fond de ten in recomandati?... voiam sa iau bb cream dar am inteles ca are un efect lucios...

Răspuns Câştigător
| AlissBrie a răspuns:

Daca ai nevoie de acoperire ceva mai mare iti recomand asa:
-Rimmel London- Stay Matte (20-30 lei),il folosesc acopera chiar foarte bine si da un aspect mat gen "fata de portelan" dar nu arata artificial. Daca ai tenul uscat nu iti recomand,doar sa aplici o crema, baza, primmer ceva inainte.
-L’Oreal Paris- Infallible, il are o prietena si este foarte bun, oricum produsele de la aceasta firma in general sunt de calitate.-aprox. 54 lei
Maybelline-affinitone si acesta este foarte bun, daca nu te comfrunti cu problema ci vrei sa iti pun frumos in evidenta tenul ti-l recomand.
->>Iata si un review despre el->>http://alinabarbumake-up.blogspot.ro/......itone.html
Succes!:*

5 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

BB Cream si CC Cream sunt mai mult creme colorante, decat fonduri de ten. Au o acoperire mai mica.

Daca vrei fond de ten, eu folosesc de la Oriflame si ti le recomand cu cea mai mare caldura. Acestea au o acuperire foarte buna. Iti recomand:

- Giordani Gold - costa in jur de 27-30 lei, dar este cel mai bun fond de ten, garantat! http://bit.ly/1yacOS2
- de la Very ME - are pret foarte bun, dar are o textura mai lejera...e 15 lei http://bit.ly/16QA29G
- The One IlluSkin - costa 22-25 lei si este foarte bun, cu o textura usor mai lejera http://bit.ly/1vhEWT2
- Perfect Fusion, foarte cremos si bun, tot la vreo 22-25 lei in catalog... http://bit.ly/1Dg0I05

In plus, majoritatea au o tenta lucoasa, fiind creme. Si fondurile de ten si BB Crem. Daca te deranjeaza, iti recomand o pudra matifianta, pe care o aplici peste, sau o pudra de fixare a machiajului. Ele elimina acea stralucire, iti fixeaza mult mai bine fondul de ten si machiajul rezista mai mult.

Sper ca te-am putut ajuta;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La roche posay, uita-te sa vezi ce contine si ai sa te convingi.

| Syndre a răspuns:

Nu toate BB cream-urile sunt la fel, unele sunt okay. Dacă însă nu vrei să ai parte de un efect lucios sau ai tenul mai gras, mergi pe un fond de ten mat.

| Imstrong a răspuns:

Nu folosii fond de ten, iti distruge fataa!
Dar daca tot vrei, comanda-ti de la Lady's sau Vichy. Pa.

| RobertoTo a răspuns:

Este un fond de ten la orifle intr-o sticla de plastic e super natural eu sunt baiat si-l folosesc imi lasa un ten curat si nici nu se cunoaste ca sunt dat cu ceva pe fata (dar sa fie neaparat in sticla de plastic )