| Anaid69 a întrebat:

Ce fond de ten bun imi recomandati? In jur de 50-100 lei sunt dispusa sa dau pe el. De BB cream ce parere aveti? In ce scop se foloseste?

Răspuns Câştigător
| FlorenceVi a răspuns:

BB cream-urile sunt creme hidratante, de obicei cu factor de protectie 15, sunt usor colorate, sunt antibacteriale, si nu iti incarca tenul.
Eu am de la Flormar, Garnier si NIVEA. Dintre toate, cel de la Flormar imi place cel mai mult pentru ca desi culoarea initiala este medie spre inchisa, dupa aplicare se adapteaza tenului. Eu am tenul deschis, si nu se vede nicio diferenta, nu e nicio linie evidenta intre stratul de BB si pielea mea. Pretul BB-urilor variaza de la 20 la 50 lei, cele usor accesibile.
Daca ai probleme cu tenul nu ti-as recomanda BB-ul, pentru ca are putere de acoperire mica spre foarte mica.
Fondurile de ten, concealer-ele, anticearcanele si corectoarele sunt cele mai bune pentru a-ti acoperi imperfectiunile, iar toate folosite in cantitate mica nici nu se observa pe ten.
Ca fond de ten iti recomand Rimmel Colorstay-50 lei- daca ai tenul gras- asta are putere mare de acoperire, este rezistent pe ten si nu incarca vizibil fata.
Daca ai tenul normal, mixt cel mai bun este Affinitone de la Maybelline- 40 lei.
Pentru tenul uscat este bun Estee Lauder si/sau MAC Studio Fix Plus- pretul lor este cel mai mare, depasind 150 lei.
Cel mai bine pentru a-ti proteja tenul de substantele folosite in produsele pentru fata/ factorii externi este sa folosesti un primer-aprox. 40 lei, dupa ce ti-ai aplicat crema ta hidratanta.
Sper sa gasesti raspunsul meu folositor.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

BB cream e bun dar nu acopera in totalitate, eu iti recomand un fond de ten de la l'oreal

| Anaid69 explică (pentru mona):

De la Revlon ai incercat?

| fotbalistata a răspuns:

Eu folosesc bb cream garnier.eu sunt f multumita, nu raman urme si iti luceste fata toata ziua.f bun iti recomand. daca nu opteaza pe maybelline, costa maxim 40lei.

| LookAtMeNow a răspuns:

Am auzit ca este foarte bun.Este ca o crema.Doar ca trebuie obligatoriu sa te demachiez inainte de culcare big grin