| wolder a întrebat:

Ce fond de ten sa-mi cumpar pentru tenul gras cu acnee si puncte negre?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi cumpar unul mat pentru ca avem tenul gras si daca ar fi unul cu sidef near straluci fata.Asa ca unul mat de la rimmel london(stay matte) ar fi ideal si mie imi place.Dar sa-ti faci masca pentru fata cu argila si pentru puncte negre e una buna cu lapte si gelatina.Eu le folosesc si sunt bune decat sa-ti iei porcari din comert.Succes! Si sa te uiti in oglinda si sa te placi pe tine asa cum esti. ajuta mult!

| Blamely a răspuns:

Nu prea contează cât timp nu-i cu sidef.

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Iti recomand un fond de ten mineral daca ai tenul gras, cel de la sephora este foarte buna. Daca vrei un BB Cream de la Skin79 care contine si un tratament pentru acnee insa este ceva mai scump. Pentru punctele negre trebuie sa mergi la salon pentru ca nu ai ce sa le faci, ar fi o masca cu gelatina ( de la magazin ) si lapte dulce ( le amesteci intr-o cescuta o pui la microunde 30 de secunde - un minut si apoi o pui pe fata, stai putin cu ea apoi o scoti si iti va curata tenul). Sincer eu am incercat "masca" aceasta pentru puncte negre dar nu a avut nici un efect asupra punctelor negre ci doar mi-a exfoliat pielea si era mai luminoasa, dar poate la tine va avea efectul dorit.

| wolder explică (pentru BeHappyAndSmile):

Am mers la salon pentru punctele acelea negre. Imi lasa semne rosii pe nas care nu treceau rapid si trebuia sa le ascund cu fond de ten zilnic si tot la acelasi rezultat ajungeam. Plus ca dadeam o gramada de bani. Prefer sa -mi deschid porii singura si sa-i scot, plus geluri de spalare speciale. Multumesc pentru sfat. Daca-mi poti pune o poza cu fondul de ten de care zici!

| BeHappyAndSmile a răspuns (pentru wolder):

Nu stiu de ce dar nu pot intra pe site-ul lor ca sa iti dau o poza dar poti cauta pe net, este pulbere si vine intr-un containar rotund cu un fel de "sita" ( nu stiu cum se numeste sper ca intelegi ce vreau sa spun). Insa am auzit ca nu se mai fabrica dar totusi cauta pe site poate gasesti si sper ca persoana care mi-a dat acest zvon sa fi gresit pentru ca era un fond de ten minunat. Dar uite o poza cu BB Cream-ul de care iti spuneam, mai ales ca este vara acum este mult mai ok un bb cream dar dupa cum spuneam este putin mai scump. http://www.skin79.ro/hot-pink-super-plus-bb-cream.html

| Blondilici a răspuns:

Incearca de la trendy sau de la eveline, avopera foarte bine. Foloseste si o pudra peste si nu vei mai avea probleme dupa!