| ciresepeetno a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa am daca am inaltimea de 1m si 62 cm, 12 ani si in prezent am 42 de kg. Dar nu o greutate ca de ex. 52 ca as arata ca o balena si nici nu prea as putea ajunge la greutatea ai caci eu de felul meu m, a ingras mai greu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o greutate normala pentru varsta ta, nu trebuie sa te intereseze acest aspect.In schimb, nu ar fi nici-o problema daca ai mai pune cateva kg.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu vrei să arăți ca "o balenă" la o greutate normală de 52 de kilograme, rămâi așa cum ești acum, "ulucă de gard"!
Ai numai 12 ani, intri la perioada de pubertate, apar copii în viața ta de viitoare femeie, etc. și atunci să te vedem cum mai stai cu greutatea.
Sfatul meu, practică un sport să te mai înalți.
Pa, pa.

| AnonimGirl a răspuns:

Greutatea o ai cat trebuie pentru inaltimea ta. Funda, plssss?

| ancutzika27 a răspuns:

Mai asteapta vreo 5 ani sa vezi cum te umfli

| cata416 a răspuns:

Ar trebui sa ai cel mult 52 de kg, este normala greutatea ta, zic asta deoarece trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea (daca ai 1, 62 trebuie sa ai cel mult 52 de kg ) sper ca ai inteles, fundita?

| ElShaarawy a răspuns:

Ar fi perfect sa ai vreo 45 kg.

| totalus a răspuns:

E bine cum esti acum, mai ales ca esti inca micuta... raportul la fete e : tot ce este peste un metru, greutatea trebuie sa fie mai mica cu 20, iar la baieti cu 10, si bine depinde, se mai schibma rapoartele daca e vorba de sporturi, la care trebuie sa ai si inaltimea peste 1 m si greutatea la fel, si etc. sper ca te-am ajutat tongue

| anyshy a răspuns:

| Tanculetz a răspuns:

38 de kg si sa fii blonda