| vicky1990 a întrebat:

Salut sunt un baiat de 10 ani si am inaltimea de 1.32 cm, Insa greutatea mea e de 26kg.Cam cite kg ar trebui sa ma ingras?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bună.
Spre binele tău, eu aș spune să nu te apuci să ții cure de îngrășare sau alte chestii de genul ăsta.
Ești încă în creștere, iar majoritatea copiilor de vârsta ta sunt mai slăbuți, dar apoi pe la 12-13 ani începi să te dezvolți mult mai mult și o să iei în greutate în fiecare an.
Și crede-mă, la un moment dat vei dori să slăbești.
Așa că vezi-ți de copilăria ta și lasă-ți corpul să se dezvolte.
Nu-l ''ataca'' cu diete și altele.
Succes.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Ar trebui sa ai cam 30-35 de kg,dar nu te indopa prea mult,grasimea nu e sanatoasa.O sa cresti tu si o sa te dezvolti, o sa te ingrasi, dar acum incearca sa mananci normal, echilibrat, multe fructe si legume...sunt oameni care se indoapa cu mancare si nu pun niciun gram pe ei, depinde si de organism.