| danutza91 a întrebat:

Ce îmi recomandați o perie rotativa sau o placa de par multifuncțională? Care este cea mai buna? Avantaje și Dezavantaje.Dau Fundita

Răspuns Câştigător
| MaybeJustMe a răspuns:

Placa de par.
Cu peria iti da volum, iar placa il indreapta bine, oricum, ambele iti deterioreaza parul. Foloseste un ser pentru protectie termica sa-ti protejezi cat de cat parul.
Peria rotativa trebuie intr-adevar sa stii s-o manuiesti ca altfel ti se incalceste parul si nu scoti mare lucru din el. Insa placa afecteaza mai mult firul de par si trebuie inainte de folosire sa folosesti anumite produse speciale(cum am zis mai sus) pentru a proteja firul de par de temperatura ridicata la care e supus.
Dar de la perie gasesti mici ondulaturi la varfuri. (Depinde si de parul ficaruia).

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Bafta!