| SRD16 a întrebat:

Clasa de profesionala sau liceu? avantaje si dezavantaje.dau funda :*

Răspuns Câştigător
| SebastianGeorgian a răspuns:

Avantajele unei clase de liceu este aceea ca dupa cei patru ani pori da bacul continuând la o facultate.
La profesionala faci decat 3 ani iar daca vrei sa dai bacul faci de doua ori clasa a 11-a, dar materia nu se aseamana cea de la liceu cu cea de la profesionala, la profesionala elevii nu sunt chiar asa "rupti" sa zicem sa invete ci sunt mai lasati in voia sortii, dar sa nu crezi ca nu fac ore ci doar nu ii forțează asa mult.
Funda?

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

În zilele astea fără bac nu te mai angajezi nici vânzător la magazin. Părerea mea e să faci un liceu să fie făcut și apoi poți face niște cursuri despre meseria pe care o vrei.