| anonim_4396 a întrebat:

Ce impresie v-ar face o persoană, femeie sau bărbat, care se îmbracă în mod predominant în haine de culoare alb și negru?
Ce spune acest stil vestimentar despre el/ea?

9 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

În general, un stil vestimentar care se bazează predominant pe culorile alb și negru poate indica simplitate, eleganță sau un interes pentru minimalism. Potrivit unor interpretări, poate fi vorba de o persoană care se concentrează pe funcționalitate și care evită distragerile vizuale. Totuși, acest lucru nu este neapărat valabil pentru toți cei care se îmbracă în acest fel, deoarece stilul vestimentar poate fi un mod de expresie personală sau o alegere estetică.

| gabicoo a răspuns:

Stil sobru și echilibrat!

| Lioana a răspuns:

Ca ii place stilul clasic.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Absolut nimic. In ciuda miturilor, nu există o corelație clară intre gusturile estetice și personalitate.

| helpforyou a răspuns:

Daca nu "joaca" sah atunci poate reprezenta un stil sofisticat sau o atitudine minimalistă.

| EliLeli a răspuns:

Si masina de spalat este facuta pentru albe si negre (fie, colorate) Desteapt/a.

| AndreaDanci a răspuns:

Plictisitoare, sobra, fara personalitate
Probabil ii e frica sa riste si alege mereu varianta safe
Pt mine oamenii astia sunt mai mult niste robotei speriati
Negru nu e mereu sofisticat si elegant sau clasic
De multe ori e doar sec daca persoana aia nu stie sa aleaga accesorii potrivite
Asa si cocalarii se imbraca in alb si negru asta nu inseamna ca sunt rafinati mai ales cand plesnesc tricourile peste burtile de ber
Dar na, sunt doar haine

| Alex9999999999999999999 a răspuns (pentru AndreaDanci):

Daca ai bani sa-ti cumperi haine smechere iti cumperi si alte culori dar daca n-ai si ai bani sa-ti iei tricouri la 10-15-20 de lei mai bine iei alb negru. Daca te imbraci colorat la 15-20 de lei arati ca profu de sport cand iesi pe strada..sau ca nea ioni aia veniti de la cules de porumbi.Si pur si simplu unele culori nu se potrivesc sau se vad urat.gen albastru ala basic,rosu, portocaliu, galben deschis, galben mustar, verdele inchis.Pur si simplu sunt groaznice culorile astea tricouri sau bluze cu culorile astea nu gasesti care sa arate bine.