| alexandraa_5734 a întrebat:

Ce inseamna "a face un peeling saptamanal"thinking am vazut de multe ori in reviste si nu stiu ce inseamnahee hee

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Inseamna, ca iti indepartezi saptamanal celulele moarte ale pielii. De exemplu, poti sa-ti faci un peeling cu cafea amestecata cu ulei de masline. Este foarte bun. Succes!

| Nicoleta a răspuns:

PEELING = intervenţie dermatologică prin care se descuamează pielea feţei pentru a înlătura cicatricelor sau în scop estetic.

http://healthy.kudika.ro/......l-tau.html

| WestSid3 a răspuns:

Poi este un termen preluat de la englezi si inseamna 'a curăţa'.
Peeling-ul este un tratament care distruge si îndepărteaza părţile deteriorate ale tegumentului (invelisul exterior al corpului) şi permite regenerarea pielii.
Spre exemplu, curatarea fetei de impuritati (cosuri, puncte negre, riduri).